Midagi erilist

Hiina Hainan`i saar - troopiline aare

 

 

 

Hiinat ei seota tavaliselt palmipuude, sooja sinise mere ning laiade liivarandadega, seega on üllatav, et Middle Kingdom`i lahed on troopika pärl.
City of Sanya, Hiina lõunapoolseima maakonna  kõige lõunapoolseim tipp on tuntud kui "Aasia Hawaii." Koos ülejäänud Hainan saarega, City of Sanya näib suurepärane vaheldus Tai või Bali-Fidži turismireisidele.
Ja kui üle poole Hiina 661-st mandri linnast ei vasta rahvusvahelisele õhukvaliteedi standardile. On hea teada, et Sanya õhukvaliteet on maailmas teisel kohal, vastavalt 1995 World Health Organization uuringutele. Aasta keskmine temperatuur on saarel 25 kraadi, mis on meie külmal talvel eriti ahvatlev.
Linna selge taeva all laiutavad kaks turistide randa. Lisaks läbivad linna kaks jõge ja veel kilomeetrites metsikut rannikut ja haljendavad mäed, mis on kaetud vihmametsadega.
Siin ei näe jahte ega purjekaid. Sanya on tööliste linn ja meri on täis puust kalapaate. Tõepoolest, erinevalt teistest troopilistest kuumadest aladest on Sanya  veel rikkumata lääne turistide poolt. Saarel puudub isegi McDonald's. Mereandide valik saarel on värske ja rikkalik. Kuid kõige parem on piirkonna kultuuriline mitmekesisus. Li, Miao, ja Hui vähemused on suurim 37-st eri tunnustatud etniliste gruppide seas Hainani saar. Sul ei ole vaja külastada turistidele mõeldud rahvusparki et kogeda tõelist Hani kultuuri.
Vähem kui poole tunni autosõidu kaugusel  on kaks kuumaveeallikat, tiigri ja krokodilli farmid, hüljatud vihmametsade pargid, sukeldumiseks rifid punaste korallidega ja päevased paadisõidud lähedal asuvatele väikesaartele. Meie üks lemmikud on Monkey Island, kus on üle 1800  makaakide koloonia, kes jooksevad vabalt ringi.
Kuigi Sanya on kallis Hiina standardite järgi, on see ikka odav lääne turistile. Need, kes soovivad vältida isikupäratuid hotellid leiavad palju majutuskohti mis jääb $ 6 - $ 20-öö eest. (Kevadfestivali ajal, mis toimub jaanuar-veebruar on hinnad neljakordsed).
Vaadake neid saite, mis aitavad teil planeerida oma reisi:
www.travelchinaguide.com/cityguides/hainan/sanya/;
www.hainandiscovery.com;
www.sunnysanya.com / Hainan-island.asp.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prantsuse Polüneesia

Maailma kõige imelisem loodus, mäed, helesinised laguunid, sõbralikud inimesed ja Paul Gaguini jalajäljed. Prantsuse Polüneesia, rahvasuus tuntud kui Tahiiti - imekaunis kogum vulkaanilisi saari ja atolle Vaikse Ookeani keskel.
Prantsuse Polüneesia on maapealne paradiis, seda võivad kinnitada kõik, kes seal kunagi käinud on. Koht, kuhu võiks iga inimene korra elus jõuda, et kogeda omal nahal seda imelise rahu tunnet, mis valdab teda esimesest hetkest, kui lennukirattad maad puudutavad.
Lennuki laskudes ilmuvad eresinisest ookeanist nähtavale väikesed rohelised saarekesed, millel esmalt vaadates pole näha muud elumärki, kui vaid lopsaka looduse keskelt välja piiluvad pisikesed bangalotüüpi majakesed.
Kokku kuulub Prantsuse Polüneesiasse 120 saart, kuid asustatud on neist vaid suuremad. Igal saarel kulgeb elu omasoodu, seega tasub külastada maakera kuklapoolele sattudes võimalikult mitut erinevat saart: Tahiiti saarele satub iga Prantsuse Polüneesia külastaja niikuinii, kuna selle pealinnas Papeetes asub Prantsuse Polüneesia ainus rahvusvaheline lennuväli. Lisaks tasub aga Tahiitil ringi vaadata ja pealinnas Papeetes, kuna see on praktiliselt ainus paik saarestikus, kust midagi endale suveniiriks kaasa osta - teistel saartel on vaid kohalikud toidupoed.
Raiatea saare maagiline võlu peitub sealses poolmetsikus ja lopsakas looduses ning ainulaadse nimega Taputauatea antiikses templikompleksis. Maaliline Tahaa saar on justkui looduslik botaanikaaed, kus võib näha kõiki eksotilisi taimi ja vilju, milliseid iganes suudab inimene endale ette kujutada. Lisaks looduses kasvavatele banaanitaimedele, kookospalmidele ja kõikvõimalikele tuntud ja tundmatutele puudele-põõsastele võib saarel näha uimastavalt lõhnavaid vaniljeistandusi.
Imepisikesele Manihi saarele mahub vaid hotellikompleks, kus saab nautida täielikku maailmast eraldumist; maagilise nimega Bora-Bora saarel ujumist-sukeldumist imelise ookeanielu keskel helesinistes laguunides. Saarelt saarele pääseb Prantsuse Polüneesias üldjuhul kohalike lennukite või paatidega.
Parim paik maailmas mesinädalalistele, pulma-aastapäeva tähistajatele, teistkordseks laulatuseks (1000 EUR) ja kõigile, kes armastavad kaunist loodust ja romantikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küsi lisa: asap@asaptravel.ee