Eksootikareisid

üleval

Pakume just Teie soovide kohaselt koostatud reise kaugetesse ja eksootilistele maadele, abiks meie palju reisinud ja kogemustega reisikoostajad. Suur valik tšarterlennuga reise otse Tallinnast
ASAP Travel viib Sind paljudesse eksootilistesse sihtkohtadesse: Araabia Ühendemiraadid, Argentina, Antiqua, Bahama,Barbados, Brasiilia, Dominikaani Vabariik, India, Hiina, Hawaii, Jaapan, Jamaica, Kambodža, Keenia, Kuuba, Lõuna-Aafrika, Maldiivid, Mauritius, Mehhiko, Panama, Singapur, Sri Lanka, St. Lucia, Tai, Vietnam…
Pakume nii Eesti kui ka välismaa reisikorraldajate rühmareise kaugsihtkohtadesse ning koostame individuaalreise teie poolt valitud sihtkohtadesse ja reisimiseks teile sobival ajal.

Tai
Araabia Ühendemiraadid - Dubai
Maldiivid
Hawaii saared
India - Goa 
Mauritius
Kuuba
Dominikaani vabariik
Mehhiko
Brasiilia
Vietnam

Tai

Tai Kuningriik - Jumalad on andnud Taimaale kõik - see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa. Lõputult mitmekesine

Tai Kuningriik - Jumalad on andnud Taimaale kõik - see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa

Taimaa on tuhande templi ja tuhande naeratuse maa, vabade ja uhkete inimeste maa. Kujult meenutab Tai kuningriik elevandi pead, mille nägu on pööratud Birma poole, kõrvad Laose ja Kambodja poole, aga lont jääb Andamani mere ja Siiamai lahe vahele kuni Malaisia piirini. Kas pole selle võluva maa kirjeldus võluvalt poeetiline? Jumalad on andnud Taimaale kõik - see on lõpmatult mitmekesine kõrgete mägede, puhaste jõgede, läbimatute vihmametsade, eksootiliste loomade ja taimedega maa. Orhideede ja siniste salapäraste sirendavate safiiride maa, kus templite maaliliste katuste nõeljad tornid tungivad põhjatusse sinisesse taevasse, aga päike on imeline ja erakordselt ere. Teid ootab ees kohtumine ebatavalise kuningriigi, igavese suve ja sooja ookeaniga, kus võib unustada kõik oma mured. Sõitke siia ja te tunnete, et olete oodatud.
Geograafia: Tai kuningriik asub Lõuna-Aasia südames. Põhjas on mäed ja metsad, Kesk-Tais suured riisipõllud, lõunas troopilised saared ja liivarannad. Ulatub põhjast lõunasse 1585 km ja idast läände 821 km. Rannajoone pikkus 1900 km. Piirneb põhjast ja läänest piki Salweeni jõge Myanmariga, põhjast ja idast piki Mekongi jõge Laosega, kagust Kambodžaga ning lõunast Kra maakitsuse kaudu Malaisiaga. Riigis on 76 provintsi, millest 6 piirnevad India ookeaniga, 18 aga Vaikse ookeaniga ning ülejäänud jäävad sisemaale. Phuket ja Krabi jäävad India ookeani äärde, enamus Taimaast, s.h. Pattaya, Rayong, Samui saar, Hua- Hin ja Cha-Am Vaikse ookeani Lõuna-Hiina mere äärde. Sõna thai tähendab tai keeles vaba. Sama sõna tähistab ka tai rahvast, mistõttu osa elanikest, eriti suur hiina vähemus, kasutab endiselt nime Siiam.

Riigikord: Konstitutsiooniline monarhia. Valitsev kuningas on Rama IX.

Usk: 94% budism, 4% islam, 1% muud usundid.

Keel: Räägitakse tai keelt, mis kuulub hiina-tiibeti keelkonda. Inglise ja mõnda muud euroopa keelt räägitakse enamus hotellides, kauplustes ja restoranides.

Kliima: Tais on troopiline kliima. Tailased ise naljatavad, et Tais on 2 aastaaega: kuum ja veelgi kuumem. Tegelikkuses aasta jaotatakse kolmeks: kuum ja kuiv veebruarist maini (keskmine temperatuur 34C ja 75% niiskust), vihmaaeg koos vahelduva päikese paistega juunist oktoobrini (keskmine ööpäevane temperatuur 29C ja 87 % niiskust) ning külm hooaeg novembrist veebruarini (keskmine ööpäevane temperatuur 32C). Merevesi on aastaringselt 28 kraadi.

Loodus: Tai loodus on võimas. Võimalik on uudistada paarsada miljonit aastat vanu unikaalseid karstistruktuure või põigata võimsatesse vihmametsadesse, mis on vanemad kui Amazonase omad. Suur osa metsadest on kuulutatud rahvusparkideks ja oluliselt on piiratud ebaseaduslikku metsaraiet. Mekongi jõe kaldjoont järgivas Tai põhjaosas leidub kõige kauneimaid maastikke, kus kasvab kuni 1300 orhideeliiki, alates kuulsast Paphiopediumist ja elegantsest Miss Udorn Sunshine’nsti.
Tai rannik ja saarestikud oma palmide ja rohekassinise veega kutsuvad esile tõelise eufooria. Tai lõunaosa, mis ulatub kitsa ribana Malaisiani, annab võimaluse valida merede ja randade vahel. Rannikute vahele jääb viljakas maismaa riisipõldude, kookose- ja kautšukipuuistandustega.
Tai sobib väga erineva maitsega reisijatele. Põhjuseid, mille hulgast valida, on piisavalt: põhjamaalase jaoks eksootiline Aasia kultuur, iidne templiarhitektuur, budism, suursugused kuninglikud paleed, lopsakas troopiline loodus, garanteeritult soe ilm, liivarannad ja rahvusvahelised kuurordid, metropol Bangkok, ööelu, soodne hinnatase. Bangkok ja rannakuurordid pakuvad hea kombinatsiooni kultuuriväärtustest, suurlinnamelust ja lõõgastavast rannapuhkusest. Ilm on pidevalt soe ning merevesi stabiilne, loodus eksootiline ja lopsakas. Hinnad on taskukohased ja ostuvõimalused mitmekesised, alates turgudest kuni kõrgtasemeliste kaubamajadeni.
Kohalik köök on väga rikkalik ja pakub tohutul hulgal eksootilisi maitseelamusi vägagi soodsa hinnaga. Eriti soovitame värskeid mereande, mille valik on äärmiselt mitmekesine ning mida te Eestist mõistliku hinna eest kunagi ei leia. Tais on mitmekülgne valik vabaaja veetmise võimalusi 24 tunniks ööpäevas – seda nii sportlike puhkuse eelistajatele kui lõbutsemishimulistele. Võimalik on valida kultuuri ja ajalugu tutvustavaid ekskursioone, nautida troopilist merd erinevatel laevasõitudel, teha retki dzhunglisse ja sõita elevandi seljas, mängida golfi või tennist, lõbutseda diskoteekides ja muusikabaarides.

Köök: Head toitu leidub Tais kõikjal. Suurem osa tailastest sööb kogu päeva. Tai toit on äärmiselt erinev tavapärasest, aga see eest väga maitsev. Toit on kohati väga tuline, millele annab vürtsi punane tšilli pipar, aga ka sellega on võimalik harjuda. Tellimisel öeldud mai phet , mis tähendab mitte terav, annab tulemuseks valiku mahedamaid maitseid, mille hulgast võib leida kookospiima magususe, küüslaugu, värske sidrunirohu, muskaatpähkli kirbuse või kala soolasuse.
Mereäärsetes piirkondades on võimalik maiustada tõeliselt maitsvate mereandidega. Krevetid, krabid, kalmaarid, kaheksajalad ja igat sorti kalad ning neist valmistatud erinevad road viivad keele alla. Hinnatase toidul on umbes poole odavam kui Eestis. Erandiks on kuurortpiirkonnad, kus hinnatase võib olla ka Tallinna tasemel. Toidumüüjad palistavad tänavaid kõikjal. Kohalikud turud kihavad kuivatatud liha, pähkleid, puuvilju ja maiustusi pakkuvatest kauplustest. Traditsiooniliselt süüakse suppi kogu toidukorra jooksul. Alustada võiks siiski mahedamast, et siis edaspidi jõuda seasisikonnast keedetud supi või tšillini.

Bangkok on tõeline kontrastide linn: siin on sõbralikult läbisegi sajad budistlikud templid, pilvelõhkujad, kanaliäärsed lihtrahva puumajakesed, hingede templid ja inimeste majad, vana ja uus aeg, rikkus ja vaesus.
Bangkoki rajas 1782 a. Chakri dünastia esimene monarh. Täna on see  elav kultuuri-, diplomaatia-, kaubandus- ja hariduskeskus. Linna rohkem kui 1500. ruutkilomeetri suurune maaala on koduks enam kui 7. miljonile inimesele, kes moodustavad 10% Tai elanikkonnast. Bangkokki tuntakse veel Inglite Linna nime all, see on üks põnevamaid linnu maailmas.
Maailmakuulsatest templitest õhkub püha rahu ja budistlikku tarkust, pakkudes pilkupüüdvat kontrasti kiiresti kerkivatele kõrghoonetele. Templid paistavad silma oma kirevate katuste ja kõrgetipuliste tornidega. Budistlikkke templeid on Bangkokis kokku 400. ringis. Kindlasti peaks külastama neist kuulsamaid, milleks on XVI sajandist pärinev Wat Po ehk Lamava Buddha tempel ning kuningapalee territooriumil paiknev, tuhandete tillukeste helkivate peeglikestega kaetud Wat Phra Kaeo ehk Smaragdbuddha tempel. Enam kui 80 meetrit üle veepinna kõrguva Wat Aruni templi trepilt avaneb imepärane vaade ümbrusele. Buddhat kujutatakse sageli amulettidel, mis peavad kaitsma kõige kurja eest.
Tänu paljudele läbi linna looklevatele kanalitele kutsutakse Bangkokki ka Idamaade Veneetsiaks. Traditsiooniliselt on idamaiseid hõrgutisi võimalik osta kanalitel ringi sõitvatest paatidest, mis kujutavad endast omapäraseid ujuvaid turge. Lakkamatu sagimine Chao Pharaya (kuningate) jõel jätkub ka täna. Just jõeäärsed kesklinna tänavad on luksushotellide meelisasukohaks.
Oma soodsate hindade ja mitmekülgse kaubavalikuga on Bangkok lausa suurepärane ostupaik. Populaarseim kaubaartikkel on siid, mida pakutakse nii valmisrõivastena kui ka kangana. Kohapealse siiditööstuse taaselustas ameerika arhitekt Jim Thompson, kelle kaunite aedadega ümbritsetud majamuuseumis eksponeeritakse muuhulgas majaomanikule kuulunud huvipakkuvat Aasia kunsti kollektsiooni.
Bangkoki maailmakuulus ööelu täidab peatänavad nii uudistavate turistide kui kohalikega. Oma tohutu toiduvalikuga pakub tai köök põnevaid, tõeliselt vürtsikaid maitseelamusi.

Pattaya
Bangkokist 147km kagus asuvat kunagist väikest kaluriküla Pattayat nimetatakse õigusega Tai Rivieraks. Pattaya on maailmakuulus kuurort, kus on ideaalsed tingimused neile, kes päeval armastavad peesitada rannal tai kirka päikese all, aga öösel sukelduda kõige ehtsamasse kirgede pöörisesse ja saada osa eredaimatest festivalidest.
Bangkokist 147km kagus asuvat kunagist väikest kaluriküla Pattayat nimetatakse õigusega Tai Rivieraks.
Pattaya on maailmakuulus kuurort, kus on ideaalsed tingimused neile, kes päeval armastavad peesitada rannal tai kirka päikese all, aga öösel sukelduda kõige ehtsamasse kirgede pöörisesse ja saada osa eredaimatest festivalidest. Pattayasse puhkama sõites ei ole vaja karta üht – et seal igav hakkab. Siin on pööraselt palju huvitavat lastele, siin on olemas kõik vajalik spordi- ja aktiivse puhkuse huvilistele ja igas eas nendele, kes soovivad puhata rahulikult rannas peesitades.
Siin on hiilgavad võimalused veespordi harrastajatele – purjetamine, liuglemine purjelaual, veesuusatamine, ujumine, akvalangiga sukeldumine ja süvavee kalapüük.
Kaldal aga tennis, sulgpall, mootorrataste ja kartide võidusõidud, laskmine, keegel ja palju muud.
Ekskursioone igale maitsele müüakse neile, kes armastab enda jaoks avastada midagi uut.
Te võite minna mini-Siiamisse, kus on inimkonna suurejoonelisemate ehitiste maketid, iidsete kivide parki, troopikaaeda Nong Noohi, mis on Kagu-Aasia suurim pargikompleks, krokodillifarmi ja külastada templeid.
Veel üheks Pattaya kuulsuse põhjuseks on kahtlemata selle tormiline ööelu. Siin võib rahulikult mööda poode käia, sest need suletakse hilja ning on täis juveele, kuulsat tai siidi ja muid kaupu, mis oma ostjat ootavad. Sisuliselt igas Pattaya nurgakeses leidub mõni suurepärane restoran, kus võib maitsta kõike, mida hing ihaldab, alates euroopa köögi hõrgutistest kuni klassikalise hiina või tai köögini.
Hämaruse saabumisega muutub elu Pattayas karnevaliks, kõikjal kõlab muusika ja diskoteekide, go-go baaride, mitmesuguste klubide ja massaažisalongide avatud ustest kiirgab tänavatele värvilisi tulesid.
Need aga keda huvitavad värvikad muusikaetendused, lihtsalt peavad külastama maailmakuulsat transvestiitide show`d Alcazar.See fantastiline etendus ei jää muusika, tantsu ja värvikate kostüümide kooskõla ja suurepärase lavastuse poolest mitte milleski alla legendaarsele Pariisi Moulin Rouge`le.
Pattaya on suurepärane valik neile, kes janunevad meelelahutust ja keda on ära tüüdanud vaikne puhkus. Lisage siia veel ülimalt sõbralikud hinnad ja ärge unustage üht tähtsat asja – Pattayas olete oodatud iga päev, aastaringselt.


Phuket, see on Siiami pärl. See 862 km kaugusel Bangkokist asuv kuningriigi suurim saar on üks maailma puhtaima loodusega kuurorte. Maismaaga tammiga ühendatud saar asub Tai pealinnast tunnise lennusõidu kaugusel.
Phuketi saar vallutab meie meeled lumivalge rannaliiva, Andamani mere sügavsiniste vete, läbimatu džungli ja rippuvate kaljudega. Lisage neile ebamaistele võludele veel võimalus puhata saarel igal aastaajal ja te mõistate, miks Phuketi India ookeani pärliks hüütakse. Ülimalt populaarsed Phuketi ekskursioonid üllatavad isegi paljunäinud turiste.
Siin on võimalus külastada ainulaadseid hiina templeid ja kloostreid ning nautida saare pealinna iidse arhitektuuri võlu. Haaravad kanuusõidud, Rahvuspark, Akvaarium ja kustumatu mälestuse jättev Liblikate aed, lisaks eredad elevandishowd ja värviküllased festivalid – ning Phuketis puhkamisest saab lausa muinasjutt.
Phuketi tuntuimad rannad on Patong Beach, Karon Beach ja Kata Beach. 3 km pikkune Patong Beach pakub lisaks valgele liivarannale palju restorane ja kauplusi, mitmeid veespordivõimalusi ja lugematuid öiseid meelelahutusi. Miniatuurne Pattaya, kus puhkajaid liiga palju ja pidu käib hommikuni.Karon Beach - mändide ja palmidega ääristatud liivadüünidega rand on üks paremaid kohti rannapuhkuse veetmiseks. Kata Beachil leidub kõiksugust majutust, veespordi võimalusi ja poekesi ainsana puudub siin ööelu.
Rikkalik elupaikade valik on veel üks selle paradiisliku nurgakese plusspool.
Siin on kõigile kõik olemas –  looduse ja eraldatuse hindajatele on rannal asuvad bangalod, teistele aga maailmaklassi luksushotellid tohutute basseinide ja golfiväljakutega – Phuketi ei valitud 2005.aastal asjata Aasia kõige prestiižikamaks kuurordiks.
Phuketis ei pettu ka öise meelelahutuse hindajad –lisaks oma hõrkude toitude poolest kuulsatele suurepärastele restoranidele on siin hulgaliselt ööklubisid ja diskoteeke. Phuket on ka tunnustatud veespordikeskus, kus on kõik võimalused allveespordiks, lainelauasõiduks, veesuusatamiseks ja skuutritel kihutamiseks. Saarel on ka mitu allveeujumise koolituskeskust, mis viivad huvilisi merele sukelduma, et imetleda veealuste koobaste ja korallrifide muinasjutuliselt mitmekesist elu-olu. Kui soovite unustamatuid emotsioone ja kogu eluks meelde jäävat muinasjutulist puhkust, siis on Phuket oma unistuste ja soovide teoks tegemiseks ideaalne koht.                                                     
Phuketi vaatamisväärsused:
Khao Rang - vaatekoht, millelt avanevad imekaunid vaated Kata ja Karoni randadele. Phuketi liblikaaed ja putukamaailm; loomaaed; orhideeaed ja Tai küla, kus toimuvad elevantide, tai poksi ja klassikalise tantsu etteasted.
Fantasea - temaatiline kultuuripark, kus esitatakse karnevale, etendusi, vaatemänge.Thalang Rahvusmuuseum. Kaks templit, mis väärivad külastamist - Wat Phra Nang Sang, Wat Phra Thong. Khao Phra Thaeo Looduspark. Naga pärlikasvandus, kus tutvustatakse lõunamere pärlite kasvatamist.
Phuketi ümbruses on palju väikeseid saari ja saarekesi, mis on puutumatu rannaga ja ilusa veealuse maailmaga- need on ideaalsed sukeldujatele ja snorgeldajatele. Neist tuntuimad on Phi Phi saar (seal on filmitud kultusfilm Beach) ja nn. James Bondi saar, millel aastal 1974 on filmitud Bondi-film ``The Man With The Golden Gun``.
Phang-Nga Bay (laht) on kuulus oma kuni 350 m kõrguste lubjakivist kaljude ja kaljusaarte poolest ning sinna saab minna 1-päevastele laevareisidele.
Similani saared on kõik asustamata saarekesed ning ideaalseim koht sukeldumiseks, Panyi - meremustlaste küla, Nakha saar pärlikasvatuse farmiga.


Samet on ideaalne koht neile, kes on väsinud suurlinna lärmist ja tolmust, neile, kes ihkavad vaikust ja omaette olemist metsiku looduse keskel. Sameti ei jää siinsed valged rannad mitte millegi poolest alla Pattaya ja Samui randadele ja selle kaunid troopilised maastikud rõõmustavad isegi paljunäinud turisti silma.
Umbes 25 aastat tagasi loodi Sametile rahvuspark, mis andis võimaluse säilitada saare loodus puhta ja puutumatuna, mille tulemusena võib saar nüüd uhke olla oma rikkaliku floora ja fauna üle. Siin elab üle kahekümne vihmametsade linnuliigi, palju ahve, oravaid ja muid loomi.
Sametil pea-aegu puudub tormiline ööelu ja diskoteegid, sest saare elu-olu peamine mõte on loodulähedus. Puhtas merevees on meeldiv tegelda kõigi veespordialadega, seda enam, et saare rannavees on hulgaliselt korallriffe.
Kanuusõit, allveejaht ja SPA-keskused, see on vaid lühike Sametil võimalike ettevõtmiste loetelu. Turistidel on võimalik laenutada jalgrattaid ja mopeede, et mööda saare mägiteid isu täis sõita.
Need, kellele Tai iidne kultuur huvi pakub, võivad külastada budistlikku templit, mille arhitektuuris on segunenud klassikaline tai stiil erinevate ida ja lääne stiilidega, mis rõhutab veelgi selle ilu ja suursugusust.
Puhkus Sametil, see on neile, kes eksootilisi reise tõeliselt naudivad. Vapustavalt ilusad päikeseloojangud rannal ja palmilehtede sahin, värskendav briis ja pehme liiv aitavad lõõgastuda ja saavutada täieliku harmoonia looduse ja iseendaga.

Krabi on Lõuna-Tai kõige ilusam provints. See on lumivalgete randade ja roheliste palmisaludega, kristallpuhta ookeanivee ja värskendava meretuulega tuhande saare maa, nagu seda turistid armastusega nimetavad.
Krabi paikneb India Ookeani ääres Andamani mere rannikul 1000 km Bangkokist lõunas ja 140 km kaugusel Phuketist. Kuni 80ndate aastateni oli Krabi peamisteks tegevusteks kalapüük, kookose- ja kummipuude kasvatamine, kuid praeguseks on turism põllumajanduse edestanud.
Peamine rannarajoon on linnast 18 km kaugusel paiknev Ao Nang - 2 km pikkune liivarand. Siin on vaiksem ja rahulikum kui Phuketil ning vesi türkiissinises meres on sageli peegelsile, sest ookeanilainetus siinsetesse randadesse ei ulatu, kuna Phuket, Phi-Phi ja paljud väikesed saared jäävad lainete teele ette.
Rannas on palju hotelle, söögikohti, sukeldumisklubisid ning üks suurem kaubakeskus. Rannas saab rentida kajaki ja sõita sellega ranna otsas paiknevate 100 m kõrguste kaljudeni, mis on täis koopaid, neist kuulsaim nn. Printsessi koobas, kuhu kalurid viivad tänapävalgi annetusi parema kalasaagi lootuses.
Nopparat Thara on Ao Nangist lääne pool paiknev vaiksem liivarand, kus vesi on madal ja rahvast vähem, sest samas algab samanimeline rahvuspark, kuhu pole lubatud hotelle rajada. Krabi randades ei ole lamamistoole ega päevavarjusid ning päevitada saab rannarätikul või bambusmatil.
Vaatamisväärsused ja Golf
Krabi peamised vaatamisväärsused asuvad piki rannikut ja meres- lisaks mitmetele tuntud randadele on kalda läheduses arvukalt saari. Saari iseloomustavad järsud kaljud, rahulikud veed, fantastiline veealune elu, linnupesadega koopad, võrratud valge liivaga rannad ja nende vahel mõned mangroovimetsad, millesse võib kajaki või kohaliku pikasabalise paadiga sõitma minna.
Kaljudes on koopaid, millest mõned on templitena kasutusele võetud ja merekaljud on täis grotte. Kuulsaim saartest on James Bondi saar Phangnga lahes - see on väikene saar, millel pesitses mr. Scaramanga bondi-filmist "Mees kuldse relvaga". Vaatamisväärsusi on ka kuival maal - sügaval metsas paiknevad tervistavad kuumaveeallikad, kus vesi on 35-40 kraadi ja soovi korral saab ka supelda ning enda tervist kosutada (kasulik veresoonkonnale).
Krabi golfiväljakutega saate tutvuda  www.golfkrabi.com/krabi_golf_courses.php

Koh Chang
Smaragd saar asub Siiami lahe idakaldal ja on Phuketi järel suuruselt teine Tai saar. Tai viimane paradiisisaar, nagu turistid Koh Changi nimetavad.
Tundub, et Koh Changil on olemas kõik, mida hing ihaldab – lõputud liivarannad, türkiissinised laguunid, palmisalud ja vihmametsad, mis kõik soodustavad aktiivset puhkamist, matku mägedes koskede juurde, suplemist jõgedes ja merevees.
Koh Changi parimad rannad asuvad saare läänerannikul, millest tuntumad on Sai Chao (saare pikim rand) ja Klong Prao (maalilisem ja vaiksem). Koh Changi saarel toimuvad pidevalt ekskursioonid. Ringsõitudel käiakse suurte koskede juures ja kalurikülades, sõidetakse merele asustamata saartele, sukeldutakse isegi uppunud laevade vrakkidele, sõidetakse elevandiratsa džunglis ja külastatakse budistlikke pühakodasid.
Pärast selliseid retki on hea ühes paljudest baaridest või restoranidest puhata ja ennast seal pakutavate roogadega turgutada, olgu need siis pärit euroopa või tai rahvusköögist.
Koh Changil valitseb õhkkond, mis rahustab ning harmoneerib hinge loodusega


Hua Hin on kuurort, mis võlub juba esimest silmapilgust. Tohutud palmisaludega ääristatud rikkumata rannad, pehme valge liiv, kristallpuhas meri – kõige ehedam, kogu maailmast turiste kokku meelitav eksootika.
Hua Hin`i võib julgelt nimetada Taimaa vanimaks kuurordiks. Selle asutas eelmise sajandi 20.aastatel kuningas Rama VII ja sellest sai  hiljem kuningapere ametlik suveresidents.
Kuurort asub Siiami lahe läänerannikul, kõigest 200 km kaugusel Bangkokist, mis tegigi sellest tuntud puhkekoha. Hua Hin`i peamiseks vaatamisväärsuseks on teenitult Kolmesaja Kõrgustiku rahvuspark, mis rabab oma rikkaliku loomastiku, lubjakivikaljude vormirikkuse ja maaliliste puhmastikega ning rõõmustab silma puutumatu loodusega.
Kui põnevatest retkedest ja meres lobistamisest küllalt, võib meeldivalt puhata ühes paljudest restoranidest või tai söögikohtadest, nautides mereande ja juues pokaali head veini. Hotellides on meelelahutusprogrammid neile, kellel meeldib ööelu.
Hua Hin`l on suurepärane võimalus nautida looduse õndsat rahu ja vaikust.


Cha-Am on uus kiirelt arenev merekuurort, mis asub Siiami lahe läänekaldal kolme sõidutunni kaugusel Bangkokist ja 25 km kaugusel Hua Hin`st. Erinevalt Pattayast, mis asub lahe vastaskaldal, puudub siin suurlinnadele omane rabelemine, mistõttu sobib see koht suurepäraselt perepuhkuseks.
Valge liivaga rannad on siin veninud paljude kilomeetrite pikkuseks. Cha-Am võlubki eelkõige neid, kes hindavad looduse vaikset ilu ja rahulikku puhkust. Suurepärane rannajoon, korallrifid, palmisaludega ümbritsetud peene liivaga rannad – need Cha-Ami vaated jäävad igaühele, kes siin viibinud, kauaks meelde. Õhutemperatuur on siin keskmiselt 27°C.
Parim aeg saarel puhkamiseks on jahedam periood detsembrist märtsini, kui saarel on mõõdukalt palav ja alati paistab päike.
Aktiivse puhkuse austajad jäävad kindlasti rahule matkadega katamaraanidel, purjepaatidel ja skuutritel, võib ratsutada, sõita elevandil, mängida tennist, golfi, surfata ja teha palju muud. Kuurordis on väga populaarsed ka mitmesugused ekskursioonid.
Võib minna tutvuma 65 km kaugusel Cha-Am`st asuva Aytthaya perioodi vanima linna Phetha Buri`ga, külastada Budha koopaid  Suwanarami templit või Phra Nakhon Chiri paleed.
Väga nõutud on ka päevane ekskursioon Bangkokki, kus külastatakse kuulsaid templeid. Kindlasti tasub külastada Sam Roy Yot rahvusparki, kus saab sõita kohaliku tai paadiga. Looduspargi maastikud on erakordselt maalised ega väsi oma puutumatu loodusega üllatamast.
Puhkus Cha-Am`l jääb kindlasti mällu nii meeldiva ja värvikana, et soovite siia neitsilikku paika veelkord tagasi tulla.

Phi Phi, need on kaks maalilist Taimaa saart, kogu maailmas tuntud kui filmi „Beach” võttepaigad.
Puutumatud valged liivarannad, türkiissinised laguunid ja suurejoonelised kaljumürakad pälvivad juba aastaid suure hulga turistide tähelepanu.
Kaksiksaarte Phi Phi ja Phi Phi Laem rannikuvett peetakse juba ammusest ajast tänu vapustavalt ilusale merepõhjale ja kristallpuhtale veele parimateks sukeldumiskohtadeks kogu Kagu-Aasias. Saarte lähistel võib snorgeldada või akvalangiga sukelduda, et tunda rõõmu kuni 30 m nähtavusega kristallpuhtast veest.
Üks Phi Phi saarte kohalikest vaatamisväärsustest on viikingite koobas, mis asub kõrgel Phi Phi Laem kaljudes ja on saanud koduks tuhandete pääsukeste kolooniale. Pikkade teivastega varustatud kohalikud ronivad peadpööritavalt kõrgele, et sealt pääsupesi korjata.
Phi Phi saari külastavatele turistidele on mõeldud terve hulk odavaid hotelle ja bangalosid, restorane, diskoteeke, ka paar ostu- ja SPA-keskust. Hinnad on siin üsna sõbralikud, mis kahtlemata rõõmustab ostuhuvilisi.
Kaljuronijaid ahvatlevad hingevärinaid tekitavalt kõrged rippuvad lubjakivikaljud. Päevitajad leiavad siit omaette olemiseks tühje rannaribasid ja sukeldujad hulgaliselt veealuseid koopaid. Üks paljudest ekskursioonidest tehakse poolel teel Krabi saare juurde jäävatele saartele. Mitmed neist on looduskaitsealad ja haruldaselt ilusad oma puutumatu looduse ja eksootiliste randadega. Kookospalmisalud ja liivarannad, lopsaka taimestikuga kaetud kaljud, erksavärvilised lilled ja palav päike jääb igale selle troopilise paradiisi külastajale kauaks meelde.
Phi Phi saar on justkui loodud sellele, kes unistab puhkusest omaette, looduses, kütkestavalt sillerdava mere kaldal.

Pranburi – see on väike linn 3 tunni autosõidu kaugusel Bangkokist, Hua Hin läheduses.
Pranburi linnas  juba kolm aastat valmistatakse paberit ... ananassidest.
Siin saab külastada ühte kõige huvitavamat Tai rahvusparkki - Sam Roi Yot National Park,
mis asub 63 km kaugusel Hua Hin’ist ja selle pindala on 98 km2. Pargis saab näha mägesid, 
Mangroov metsi (Manglipuu) ja omapäraseid randu.
Novembrist veebruarini siia lendavad kohale rändlinnud erinevatest põhjamaadest, kes talvel leiavad siin endale peavarju.

Koh Samui
Samui (Kookosesaar) on riigi idarannikust 80 km kaugusel ja Bangkokist 560 km kaugusel asuv suuruselt kolmas Taimaa saar. Saare üldpindala on 247 km², pikkus 25 km ja laius 21  km. Idast läände läbib saart maaliline mäeahelik. Saare põhilise maastiku moodustavad lopsaka metsaga kaetud künkad. Saare rannik, see on rannad, vaiksed abajad ja lahed. Tasandikel laiuvad lopsakad kookospalmisalud, mis lisaks oma ilule on saarerahva peamine tuluallikas.
Samui saare koospähklid on kõrgelt hinnatud, neid loetakse maailma parimateks. Metsik troopiline taimestik ja kookosesalud vahelduvad smaragdroheliste riisipõldudega. Saare kõige populaarsemad rannad on Chaveng ja Samui, mis on ka saare ööelu keskused.
Siin on hulgaliselt baare, omapäraseid restorane ja diskoteeke nii bambuskatuste kui ka lihtsalt lahtise taeva all, suveniirilette ja kauplusi.
Samui saare peamisteks vaatamisväärsusteks on kaks harukordselt ilusat koske, Hin Lad ja Namuang.
Funi saarel, mida Samuiga seob tamm, asub suur templikompleks Wan Hin Ngu. Hulgaliselt turiste sõidab siia kokku, et näha künka kohal kõrguvat tohutut 12. meetri kõrgust Istuva Budha kuju. Samuil pakutakse turistidele ka kaasakiskuvaid vaatemänge nagu meeldejäävalt naljakad ahvide showd, maotaltsutajate etteasted, kukevõitlus ja ja härjavõitlus. Kindlasti jäävad eredalt meelde ka elevandisõit ja liblikate aed, kus lopsakas troopilises roheluses lendleb ligi sada liiki neid kaunivärvilisi hapraid olendeid. Veealuse maailma huvilised oskavad kindlasti vääriliselt hinnata akvaariumi, milles on esindatud Siiami lahe kirev elustik. Veealuse ilu hindajaid rabavad korallrifide imelised vormid, mille poolest siinne meri nii rikas on.
Samui sobib suurepäraselt igasuguse veespordiga tegelemiseks. Siin on loodud kõik tingimused allveeujumiseks ja jahiks, purjelauaga sõitmiseks ja paralennuks, tennise-, võrk- ja jalgpallimänguks. Teie teenistuses on ka traditsiooniline tai massaaž, ainulaadsed ravimtaimesaunad ja muud protseduurid, mis annavad võimaluse end uuesti sündinuna tunda.
Igaüks, kes siin olnud, mäletab veel kaua siinseid maalilisi kaljusid, helesiniseid laguune ja ebatavaliselt ilusaid randu.
Samui on muinasjutusaar, see on teoks saanud unistus.

 

Taimaa - Vabade inimeste naeratuste maa.


Tai on ainus Kagu-Aasia riik, mida pole ajaloo vältel koloniseeritud. Sellest maast õhkub piiritut energiat ja usku oma rahvasse. Otsetõlkes tähendab Tai "vabade inimeste maad", kuigi sagedamini nimetatakse seda "naeratuste maaks". Tailased on muretud, rahulolevad ja oma maa üle uhked. Nad naeratavad alati, hindavad vaoshoitust ning ei talu kuumaverelisust ega hääletõstmist. Nad suhtuvad soojalt välismaalastesse, keda nad kutsuvad farang'ideks. Isegi pealinna inimsummas tunneb teed küsiv turist end alati turvaliselt. Just inimesed on need, kes muudavad seal-viibimise meeldejäävaks kogemuseks – rohkemgi kui vaatamisväärsused, maastik ja kohalik köök.

Olgu tegemist maantee ääres mesimagusaid ananasse müüvate sõbralike põhja-tailaste või keskosa tasandike naeratavate riisikasvatajatega – nende kõigi elufilosoofia aluseks on mai pen rai ("pole muret"). Kogu maal valitseb rahu ja sallivus – küllap ka seepärast, et 90% elanikest on budistid. Pühapaiku, budakujusid ning templeid on külluslikult igas linnas ja külas ning budistlik filosoofia on imbunud kõikidesse eluvaldkondadesse. Kuhu te ka ei suunduks, kohtate te oranžides rüüdes ja paljaksaetud peaga munki tänavatel jalutamas. Templit külastades võib sattuda isegi mungaks pühitsemise tseremooniale, kus sõbrad ja sugulased kannavad õlgadel safranikarva rüüdes noviitse.

Taimaa turismiuhkus on riigi lõunaosas mandrist mõnesaja meetri kaugusel asuv kaunis paradiisisaar Phuket. Phuket on Tai suurim saar, oma mõõtmetelt sarnane Singapurile. Phuketi muudavad võluvaks koopad ja lahesopid, kõrgete palmidega ääristatud peenikese valge liivaga paradiisilikud mererannad. Mandriga on saar ühendatud nelja-realise autosillaga. Kõige elavam ja populaarsem turismipiirkond asub läänerannikul, kus tuntuimaks ööelukeskus on Patong Beach. Pisut eemale jäävad vaiksemad ja idüllilisemad Kata ja Karoni rannad. Lisaks troopilisele loodusele võib saarel külastada budistlikke templeid, liblikafarmi, Thalangi muuseumi ja käia elevandisafaril. Saare auks ja uhkuseks, nii nagu kogu riigis, on sealsed lahked ja sõbralikud elanikud, maitsvaid mereande pakkuvad restoranid, portugalistiilis arhitektuur ja troopiline maastik. Phuket on ideaalne koht aktiivseks puhkuseks – olgu huviks purjetamine, snorgeldamine, sukeldumine, golf või mistahes muu spordiala.

Ilm Tais.

Kõige kuumem periood on märtsist maini, mil päevased õhutemperatuurid tõusevad päikese käes reipalt üle kolmekümne kraadi ja ka ööd ei too suurt leevendust. Õhk on lisaks niiske. Palavaim kuu on aprill.

Kuumale perioodile järgnevad troopilised vihmad (juuni-september). Vihmaperioodil on piisavalt päikeselisi päevi, õhk on kuum ja niiske, vihmahood võivad olla raevukalt tugevad.

Lahedaim aeg Tai külastamiseks on nn. jahedal perioodil oktoobrist veebruarini. Ilm on nagu meil kuuma suve ajal ja vesi lausa uskumatult mõnusalt soe.

Tais tuleks kasutada tugeva faktoriga päikesekreeme, kaitsta pead ja silmi ereda päikese eest. Tuleb juua palju vett.

Õhu- ja merevee temperatuurid 

        Nov.  Dets.  Jaan.  Veebr.  Märts  Apr.

Päev  31     31      32      33        34    35

Öö     23     21      21      23        25    26

Vesi   28     28      28      28        28    29

Tagasi üles

Araabia Ühendemiraadid - Dubai

Araabia Ühendemiraadid  Dubai - suursuguselt võimas

 

 

 

Araabia Ühendemiraadid on muinasjutumaa, kus kõik on justkui ülivõrdes, kus nafta paneb rattad õlitatult veerema ja ostlemine on elustiil, kus rikkus ei anna häbeneda ja võõrastel lähevad silmad imestusest suureks kui tõllarattad. Seitsmest emiraadist koosnev liitriik oma elulise kombinatsiooniga kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast, majanduslikust tipptasemest ja traditsioonilistest eluviisidest on põhjamaalaste jaoks uudne kultuuri-piirkond, mis samas paistab silma turvalisuse ja väga kõrge elatustasemega. Kui teile kuuluks 4000 km² suurune maatükk, millel ei kasva rohukõrtki, kuid millest voolab välja puhast naftat, siis mis te sellega teeksite? Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum, kes just sellise maatüki sündides päris, otsustas rajada ideaalse riigi, kus võiks täita kõik oma salajased unistused. Raha maagilisel jõul on elutusse kõrbe loodud lopsakad troopikaaiad, golfi-väljakud, villad, luksushotellid, ostu- ja suusakeskused, tehissaarestikud jpm.

Ka maailma rikkad ja ilusad tõttavad sellest kõigest osa saama. Oma tehissaarele on kodu ostnud näiteks David Beckham ning väidetavalt ka Michael Jackson. Dubais järgneb üks hulljulge ja enneolematu projekt peadpööritava kiirusega teisele. Merre rajatakse saari, maale rajatakse merd. Kus enne oli mägi, seal on varsti org, ja vastupidi. Uisuväljakud hotellides ei huvita enam kedagi – dubai šeikidest ja šeigitaridest on saanud suusasportlased. Kõige selle juures liigutatakse miljardeid tonne liiva ja kive ning kulutatakse rahamäärasid, milles on nulle rohkem kui mulle vahutavas šampanjaklaasis. Maailma ühe rikkaima riigi lemmikemiraadis on kõik võimalik, isegi kui kõigest 40 aastat tagasi iseloomustasid Dubaid vaid kõrb, kaamelid ja kalurikülad. Plaanid muutuvad Dubais sedamööda, kuidas levivad kuuldused kavandatavatest konkureerivatest projektidest. Ehitus on algusest peale toimunud stiilis "paneme õige veel paar korrust juurde".

 

 

 

 

 

 

Maailma kõrgeim hoone Dubais. 160-ne korruselises hoones on üle tuhande korteri, teist samapalju bürooruume ning Itaalia moekunstniku Giorgio Armani kujundatud hotell. Hoone lööb rekordeid ka maailma kõige kõrgemal asuva ujumisbasseini, restorani ja purskkaevuga.

 

ILM DUBAIS
Keskmine päevane temperatuur:
Oktoober November Detsember Jaanuar Veebruar Märts Aprill
    30           26              23         21         23        25     26
Keskmine merevee temperatuur:
Oktoober November Detsember Jaanuar Veebruar Märts Aprill
    27           24              23        20          20         21    22

 

Pakume laias valikus hotelle igas emiraadis: saadaval on Dubai linna lihtsamad ja odavamad apartamendid ning 2-3-4* hotellid, Dubai linna ärihotellid, uhked peredele mõeldud luksuslikud Jumeirah 4-5* hotellid, rahulikud ning kõigile taskukohased Sharjah 3-5* rannahotellid, uhiuued, hiigelsuured, vägagi taskukohased Fujairah ning Ras Al Khaimah'i 5* perehotellid ja palju muud. Lisaks pakume laias valikus ekskursioone, abi ürituste korraldamisel ning Dubai messide külastamisel ja palju muud.

Dubai on üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides, mis iga aastaga muutub turistide seas üha populaarsemaks. Pole ka midagi imestada, sest Dubai on segu araabia eksootilisest kultuurist ja modernsest läänelikust elustiilist, mis areneb iga päevaga. Dubais on iga[hele midagi  - pikad ja kaunid liivarannad, eksootilised restoranid, luksuslikud rannahotellid, põnev ööelu, meeliköitvad safarid kõrbes ning soodsaid kauplemisvõimalusi pakkuvad kullaturud. Siin asuvad maailmaklassi kuuluvad golfiväljakud, hobuste võidukihutamise rajad, tenniseväljakud jpm. Purjelauasõbrad saavad lisaks laineharjadele ka liivadüünidel oma oskusi proovida ja veespordifännid saavad snorgeldada, sukelduda, purjetada, süvavee kalapüüki harrastada jpm.
Dubais asub ka suusakeskus, mille pindala on 3000 ruutmeetrit ja kus saab suusatada 5-l erineva pikkuse ja raskusastmega rajal. Kuigi seoses grandioossete projektidega, nagu tehissaared Palm Islands ja The World, peetakse Dubaid tulevikulinnaks, ei puudu siin ka Dubai linnamuuseum või Hatta Treki 16 saj. pärinev kindlus. Mainimata ei saa jätta ka selliseid kuulsaid ehitisi nagu: Burj Al Arabi purjekujuline 321 m kõrgune 7-tärni hotell; Emirates Towers, Dubai World Trade Center jne.
Ülimat luksust demonstreerivad igal sammul ka kohalikud elanikud - rikkad araablased kannavad au ja väärikusega heast materjalist kuubesid – disdashasid ja peakatteid – gutrahisid. Räägivad kallite mobiiltelefonidega ja sõidavad uusimate luksusautodega.

Umm al Quawain on nii väike emiraat, et selle võib ühe päevaga jalgsi läbi käia. Siin on turistile loodud kõik tingimused. Suurepärased rannad, abajad, kaamelite võiduajamised, veepark Dreamland, lasketiir, kus võib lasta kõikvõimalikest relvadest, ajaloo- ja arhitektuurimälestised – kõik see meelitab siia kokku turiste kogu maailmast.
Umm al Quawain tähendab araabia keelest tõlgituna „jõuallikas”, kuid kohalikud hääldavad seda kui Umm al Gawain. Kohalikus murdes tähendab see „kahe lohu koht”, mis vastab samanimelise poolsaare geograafilisele reljeefile, kus emiraat asub.
Juba vanadest aegadest on emiraat kuulus kui kalapüügikeskus. Hästi arenenud kalapüügikeskus on siin ka täna, samuti on siin  ka  kala- ja krevetikasvandused.
Umm al Quawainè`le on iseloomulik selle suhteline isoleeritus, mis on võimaldanud emiraadis säilitada vanu traditsioone ja elustiili väga pika aja jooksul. Kesklinn asub kogu poolsaart hõlmava ranna sügavuses. Siin on administratiivasutused, pangad ja kõikvõimalikud ettevõtted.
Umm al Quawainè`s asub kuulus Mereuurimiskeskus, mille hooned on laotud korallidest ja mis on üks varasema arhitektuuri näiteid. Linnas on kindlus ja valvetornid ning 19. sajandist pärit mošee. Umm al Quawainè`s võivad turistid teha retke Al- Sijarh saarele, mida asustavad merelindude kolooniad. Emiraat on kuulus ka oma ratsakooli poolest, mille üle linnaelanikud väga uhked on. Kuna emiraadis on vapustavad rannad ja laguunid, siis on siin puhkamine õigusega populaarne.

Al-Fujayrah, erinevalt teistest emiraatidest, ei asu mitte Pärsia lahe ääres, vaid hoopis India ookeani kaldal Omaani lahe ääres. Suurema osa selle emiraadi pindalast hõlmavad peaaegu rannikuni ulatuvad mäed.
Al-Fujayrah on emiraatidest noorim. Kunagi oli see Sharjah osa, kuid 1953. aastal saavutas iseseisvuse. Al-Fujayrah on huvitav linn eelkõige oma asukoha poolest. See asub India ookeani kaldal, samal ajal kui kõik teised emiraadid asuvad Pärsia lahe kaldal.
Emiraadi peamine vaatamisväärsus on selle imeline loodus – kaunid Hadjari mäed, kristallpuhas meri, suurepärased rannad ja palju rohelust, millega teised emiraadid kiidelda ei saa, ja muidugi tunduvalt vähem pilvelõhkujaid kui Dubais või Abu Dhabis. Kui eelistate suurlinnade kärale omaette olemist, kui armastate tõepoolest loodust, siis peaks teie puhkus Ühendemiraatides mööduma kindlasti al-Fujayrah`s, kus mägedevahelised orud laskuvad sujuvalt merre ja avavad vaate vanadele ehitistele.
Fujayrah muuseumis on arheoloogilised väljapanekud, mis eksponeerivad Kidfa ja Bitna lähedalt eelajaloolistest asundustest arheoloogilistel väljakaevamistel leitud leide. Väljakaevamiskohti võib ka vaatama minna, Bitnas on neid isegi mitu. Liikudes mööda Fujayrah kaldapealset põhja poole ootavad ees järgmised meeldivad mereäärsed väikelinnad – Korfakkan, Baddiju ja Dibbu. Baddiju lähedal jääb tee äärde ebatavaline tampsavist Baddiju mošee, mida peetakse AÜE vanimaks säilinud mošeeks.
Dibbu on kuulus oma iidsete moslemikalmistute poolest, kuhu pärimuse järgi on maetud sõdurid, kes 7. sajandil tõid siia islamiusu. Fujayrah`s on suurepärased võimalused allveeujumiseks. Ei ole juhus, et allveeujumise austajad kogu maailmast just siia rahvusvahelistesse sukeldumiskeskustesse kokku sõidavad. Neile, keda rannal vedelemine ära tüütab, pakuvad linna arvukad turismibürood võimalusi tutvuda ajaloomälestistega, mida Fujayrah`s rikkalikult leidub. Nimelt asub siin Araabia Ühendemiraatide vanim, viis sajandit tagasi ehitatud mošee, Al-Bidia, mida külastab aastas mitu miljonit turisti ja palverändurit. Väga huvitavad on ka emiraadi keskaegsed kindlused Al-Kheil (endine Fujayrah emiiri palee) ja Al-Bitna.
Tohutu hulk turiste tuleb igal aastal vaatama kuulsat kohalikku härjavõitlust, mida igal reedel (v.a. suvekuud) korraldatakse Kalbasse viival teel silla lähedal. Nendel härjavõitlustel verd ei valata - härjad panevad sarved kokku ja pärast seda, kui nõrgem tunnetab vastase tugevust, laseb ta „lahinguväljalt” lihtsalt jalga.
Loomulikult on turistide hulgas ülimalt populaarne reedene turg, kust võib osta mida iganes – kulda, meeneid, uhkeid riideid ja kui tekib himu tõelise eksootika järele, siis ka eesli.

Ajman on emiraatidest väikseim (265km²) ja asub 30. minuti kaugusel Dubai lennujaamast. Emiraat on tuntud oma mineraalveeallikate poolest ning varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid. Need, kes on kaasaegse elu kiiretest rütmidest väsinud, oskavad hinnata Ajmani puhtaid randu ning leiavad siit, tsivilisatsiooni kärast eemal, pelgupaiga ja rahu.
Ajman asub U-kujulise lahe kaldale. Kunagi oli Ajman kuulus ka kui pärlipüügi ja laevaehituspiirkond. Nüüd, kus pärlipüük ei ole enam Ajmani majanduselu alus, on kohalik laevaehitus ikka veel märkimisväärne ja siin ehitatakse endiselt araabia ühemastilisi purjekaid - dausid. Neid kergeid, kuid tugevaid paate tehakse Indiast imporditud tiikpuust, kasutades vanu traditsioonilisi tehnoloogiaid, jooniseid ja tööriistu.
90. aastate alguses hakati Ajmani laevaehituses kasutama klaaskangast ja tootma ka mootorpaate. Laevatehas on sedavõrd tuntud, et tellijad sõidavad kohale ka teistest araabia maadest, et tellida kala- ja lõbusõidulaevu.
Eriti meeldib dausõit Ühendemiraatidesse puhkama sõitnud arvukatele turistidele. Ajmani vaatamisväärsusteks on muidugi ka nelinurkne valvetorn ja tohutu kindlus linna südames. Kindluses on avatud ajaloomuuseum, kohe selle kõrval asub šeigi palee.
Ajman on tuntud ka oma mineraalveeallikate poolest, see pisike emiraat varustab joogiveega kõiki Pärsia lahe maid.
Parima puhkuse veedavad Ajmanis need, kes linnakärast tüdinuna soovivad suhelda loodusega ja nautida aja aeglast kulgu nagu see oli palju sajandeid tagasi.
Eksootikahuvilistele pakuvad põnevust selle emiraadi kõrbetes korraldatavad kaamelivõidusõidud.

Ras al-Khaymah-on selle liitriigi põhjapoolseim emiraat, mis rabab oma kordumatute maastike iluga. Vanalinna kitsukesed liivased tänavad, pooleldi varemetes kindlus, valvetorn, vana mošee ning korallidest, palmitüvedest ja mangroovipuudest ehitatud külamajad loovad araabia linna ainulaadse maailma.
Ras al-Khaymah emiraat asub Ühendemiraatide põhjaosas, Hormuse väina kaldal. Ras al-Khaymah emiraadi kaguosas asuv turismipiirkond Khaat on tuntud oma ravivate mineraalveeallikate poolest. Ras al-Khaymah vanalinna peetakse araabia vanimaks linnaks, seda meenutatakse Araabia kroonikates juba alates islami ajaloo 76.aastast (695.m.a.j.), kui siin asus Julfari sadam.
Ras al-Khaymah emiraat asub Araabia Ühendemiraatide kagunurgas. Sel on lõunas ja kirdes rangelt mööda mäeaheliku harja kulgev piir Omaaniga.
Emiraadile kuulub mitu tähtsat saart, tuntumad neist Bigger Tunub ja Smaller Tunub.
Emiraadi pealinn Ras al-Khaymah jagab kahte ossa Khor Ras al-Khaimah laht. Linnaosad on omavahel ühendatud üle al-Khor lahe ehitatud sillaga.
Ras al-Khaymah paistab silma lopsaka roheluse ja märkimisväärsete mageveevarudega. Rikkalikud veevarud lubavad siin edukalt põllumajandust arendada – piirkond on kuulus oma küllusliku puuvilja- ja juurviljakasvatuse poolest.
Emiraadi lääneosa on tuntud kui Vana Ras al-Khaymah. Siin asub kohalik rahvusmuuseum ja mitmed riigiasutused, samal ajal kui emiraadi ida-osas, mis on tuntud kui al-Nahil, asub valitseja residents, riigiasutused ja äriettevõtted.
Teine piirkond on al- Hamran, kus asub rahvusvaheline Ras al-Khaymah lennuväli, emiraadi kaguosa turismipiirkond Khaat, mis on kuulus oma mineraalvete poolest, kus arvukad turistid ennast ravivad ja Masafi piirkond, tuntud oma mageveevarude poolest.
Linna hea asukoht tegi sellest juba iidsetel aegadel tuntud kaubanduskeskuse. Kuna neil aegadel ründasid linna pidevalt mereröövlid, siis nimetati seda kohta mereröövlite rannikuks.
Ras al-Khaymah oma puhkuseks valinud turistidele pakub kindlasti huvi koonusekujuline kindlusetorn, mis leidis iidsetel aegadel vaenlase rünnakute ajal tihedat kasutamist.
Vana sadam, mis oli 20. sajandi keskpaigani valitseva perekonna residentsiks, on nüüd muudetud muuseumiks, kus hoitakse hulgaliselt selliseid huvitavaid eksponaate nagu iidsed olmetarbed, arvukad arheoloogilised leiud ja suurepärased Hadjari mägede fotod.
Kaasaegne Ras al-Khaymah koosneb kahest osast: läänes Ras al-Khaymah ja idas al-Nahili piirkond, mille kaks osa on üle laevu täis lahe kulgeva sillaga ühendatud. Emiraat on kuulus oma kuumaveeallikate poolest, mis on turistile vähemalt sama külgetõmbavad kui seda on Ras al-Khaymah eksootiline arhitektuur.

Sharjah on suuruselt kolmas emiraat. Linna nimetatakse „Šeherezade muinasjuttude linnaks”, kuna just selles linnas on säilinud kõige enam erilist linnaarhitektuuri stiili esindavaid vanu hooneid. Vanad turud rikkaliku kangaste, puuviljade, kala ja vürtside valikuga on minevikust muutumatult tänapäeva üle tulnud. Sharjah`s on suurepärased rannad ja hotellid igale maitsele ja rahakotile, maa kõige ilusamad idamaised basaarid, kalaturg, ajaloomuuseum ja vapustavate, lausa kujutlusvõimet rabavate atraktsioonidega lõbustuspark.
Kuid mitte ainult basaaride, randade ja hotellide poolest ei ole kuulus see linn, mida nimetatakse araabia maailma kultuuripealinnaks. See on muuseumide linn. Siin on Rahvusliku pärandi muuseum, kunsti, arheoloogia ja teadusmuuseum.
Sharjah`s asub ka suurim, kuningas Feisali mošee, mis mahutab üheaegselt 3000 usklikku, memoriaal „Ühendus”, pühale Koraanile pühendatud monument, mälestusmärk progressile.
Kilomeetrite kaupa fantaasiarikkaid abstraktseid skulptuure, purskkaevusid ja reklaamide tulevärki – see on idamaise koloriidiga väga kaasaegne linnapilt. Mineviku, oleviku ja tuleviku sulandumine väljendub mošeede, muuseumide, kaasaegsete supermarketite, idamaiste basaaride, õppeasutuste, kunsti- ja kultuurikeskuste rahulikus kooseksisteerimises.
Viimased 300 aastat valitseb seda emiraati Al Kazimi, kunagi kogu Pärsia lahe piirkonna mõjuvõimsaim perekond. Viimase 20. aastaga on linn tugevasti laienenud, haarates enda alla ka linnalähedased külakesed. Praegu laiub Sharjah 70km², tööstuskvartalid ja äärelinnad on veninud kilomeetrite kaugusele kõrbe suunas põhja ja itta, kusjuures Sharjah on väga hooldatud ja roheline linn. Iga Sharjah`i tänav, iga väljak jätab mällu oma kustumatu jälje – ebatavalise kujuga puu Rolla väljakul, torn Burdj avenüül ning linnas rikkalikult laiuvaid aedu ja parke. Mis siis veel rääkida paadisõidust kohalikul „doul” lausa luksuslikult maalilisel laguunil.
Siin on väga palju otse rannikul paiknevaid hotelle, mis teeb Sharjah`st väga armastatud puhkekoha turistide seas. Kuid Sharjah puhkamiseks valinud turist peab meeles pidama, et see on väga rangete kommetega emiraat. Isegi erarannas ei tohi palja rinnaga päevitada
ja meres ujuda tohib ainult hotellile kuuluval rannal.
See on täiesti alkoholivaba emiraat, kus alkohol puudub isegi hotellis.

Abu Dhabi on Abu Dhabi emiraadi ja Araabia Ühendemiraatide pealinn. Linn paikneb Abu Dhabi saarel Pärsia lahes veerandi kilomeetri kaugusel Araabia poolsaare idarannikust. Mandriga ühendab linna kaks maanteesilda.
Abu Dhabi on asutatud 1760. aastal. Linna asutamise kohta räägitakse sellist legendi. Ühest oaasist pärit araablastest jahimehed jälitasid gaselli. Gasell põgenes kaua aega nende eest kõrbes, suundudes lõpuks Pärsia lahe rannikule, kus viskus merelainetesse ja ujus läheduses asuvale saarele. Jahimehed jälitasid teda üle vee saarele ja gasell juhtis oma väsinud jälitajad imeilusa puhta veega allika juurde. Tänutäheks kinkisid jahimehed talle elu, allika lähedusse loodud asula nimetasid aga Abu Dhabiks, mis eesti keelde tõlgituna tähendab `gaselli isa`.
Abu Dhabi on ebatavaliselt ilus linn, kus omavahel põimuvad ja sulavad kokku idamaine ajalooline omapära ja kaasaeg. Juba ammustest aegadest igaühe ettekujutuses idamaadega seonduvad purskkaevud vulisevad hingekeeli haaravalt. Sadade kaupa palistavad need rannikut, iga purskkaev on kaunilt värvikas või upub värvilistesse tuledesse, iga purskkaev on omaette tõeline kunstiteos. Abu Dhabi nimetatakse ka Pärsia lahe aedlinnaks, nii palju on siin inimkätega rajatud aedu ja parke. Külalist lausa rabab Abu Dhabi roheluseküllus. Linna suubuvat peateed ja kogu rannikut palistavad taimestikuga kaetud vööndid, kus kasvavad eukalüptid ja palmid varjavad kuiva kõrbepinnast. Linnas on palju muruplatse ja ilupõõsaid.
Abu Dhabi nimetatakse ka Lähis-Ida Manhattaniks. Noolsirged tänavad moodustavad kuue peatänavaga võrgustiku. Selle poole miljoni elanikuga linna kaasaegseks „väljapanekuks” on rannikut palistavad päikeses sillerdavad pilvelõhkujad. Asjaolu, mille poolest Abu Dhabi erineb teistest kaasaegsetest linnadest, viitab selle moslemi päritolule – linnas ja selle ümbruses on väga palju mošeesid. Linna igast nurgast võib näha mitut omapäraselt kaunistatud minaretti.
Alles hiljuti veel oli araablaste elu keerulisem ja raskem, millest annab hea ülevaate turistide seas väga populaarne Abu Dhabi etnograafiaküla mis on väike ajaloosaareke kaasaegses araabia maailmas. Siin on säilinud vanad hooned, kostüümid, beduiinide toidunõud ja kõik muu, mis inimest igapäevaselt on ümbritsenud ja ümbritseb.Aga, emiraadid ei ole mitte ainult väga vana huvitava ajalooga maa, vaid väga hea koht puhkuse veetmiseks. Siin on rekonstrueeritud Kornitchi laevatehas, kus ehitatakse araabia paate – dau`sid.
Nagu igas teiseski kaasaegses linnas on ka siin igal sammul kohvikuid ja restorane, nii euroopalikke kui ka idamaiselt eksootilisi. Võib einestada ka araabia paadil või vanas kindluses, kus pakutakse ebatavalisi idamaiseid delikatesse ja vesipiipu. Sajanditepikkune kultuur on sulandunud tänapäeva. Tõustes pilvelõhkuja vaateplatvormile näeme idamaise pealinna kaasaegset nägu linnulennult – meie ees laiub linn, mille pilvelõhkujad tõusevad taevasse ja samas, laskudes tagasi maapinnale näeme tõeliselt idamaiseid, šeikidele Khallf, Hamdan ja Zayed`ile kuuluvaid hooneid, al-Hosi paleed.
Viimaste aastakümnete jooksul on Abu Dhabi muutunud maailma kõige peenemaks ja luksuslikumaks


Abu Dhabi on Araabia Ühendemiraatide pealinnana tõenäoliselt väsinud eksisteerimast kuulsa naaberemiraadi Dubai pidevas varjus. See kõik on muutunud, kui 2010. aastal avati end uue puhkusesihtkohana reklaamivas Abu Dhabis F1 võidusõidurada ja Ferrari teemapark.
Kavandatav teemapark saab olema Ferrari esimene ning ühtlasi suurim omataoline atraktsioon, mille punast värvi võidusõiduauto välisehitusest inspireeritud katust hakkab kaunistama suurim Ferrari logo, mis eales loodud.
Teemapargi erinevate atraktsioonide seast võib leida midagi igas vanuses lastele ja täiskasvanutele, sh maailma kiireimad Ameerika mäed, mille kiirus ületab 200 km/h, ning katapuldi, mis viib lõbusõitjad läbi katuse taevastesse kõrgustesse, et simuleerida vabalangemisega võrreldavat kiirendust, mida kogevad vormelipiloodid oma autodes.
Teemapargi asukohaks on Yasi saar, mis asub Abu Dhabi maismaast kirdes. Abu Dhabi rahvusvahelisest lennujaamast sõidab sinna kümnekonna minutiga ning Yas Marina ringrajalt, kus 30. oktoobrist 1. novembrini 2009 toimus esimene Abu Dhabi GP etapp, veidi vähem kui tunniga.

 

Tagasi üles

Maldiivid

MALDIIVID - Unistuste saared

Maldiivid on kujunenud iga päikesekummardaja ja sukeldusharrastaja unelmate sihtpunktiks.
Ekvaatoril asuv troopiline saareriik koosneb enam kui 1190-st korallsaarest, millest vaid 202 on asustatud. 87 saart kuuluvad eksklusiivsetele kuurortidele. Saarestiku 90 000 ruutkilomeetrisest pindalast 99% on kaetud merega ning Maldiivide koguulatus põhjast lõunasse on 820 kilomeetrit, läänest itta aga 129 kilomeetrit.
Lennukilt näevad need välja kui nööri otsa aetud ja sügavsinisesse merre asetatud pärlid. Ükski ei ulatu merepinnast kõrgemale kui 2,4 meetrit. Maldiivid on maailma kõige madalam riik.

Tuhatkond ääretutes, türkiissinise veega, laguunides sillerdavat saart pakuvad kõike ja enamgi veel ideaalseks puhkuseks. Kuum päike, helevalge rannaliiv ja mõnusalt soe merevesi on saartel niikuinii! Lisaks on Maldiividel sihvakad palmid, mõnusad privaatsed veepealsed bangalod majutuseks ning silmipimestavalt kaunite korallidega veealune maailm, mis muudab saared ideaalseks puhkusepaigaks ka sukeldujatele. Ühesõnaga troopiline paradiis!

Suurem osa vaba aja veetmise võimalustest saartel on seotud veega. Kui nüüd päikese käes palmivilus lesimine välja arvata. Lisaks lihtsamatele veespordialadele nagu banaani-, skuutri- ja katamaraanisõidud, klaaspõhjaga laev, veesuusatamine jne on aga võimalik harrastada nii mõndagi põnevat..

Tagasi üles

Hawaii saared

Hawaii saared

Tõeline Hawaii ei ole ainult Honolulu maailmakuulsa Waikiki rannaga. Tegelikust Hawaiist on just Oahu saarel ja kosmopoliitses Honolulus kõige vähem säilinud ja näha. Kõik saarestiku 7 asustatud saart on eriilmelised, põnevad ja külastamist väärt.
Kahjuks kõige autentsemale neist, tillukesele Niihaule, on ligipääs piiratud. Saarte vahel on lihtne liikuda kas laeva või lennukiga. Lennureis kestab sõltuvalt saarest vaid 20-40 minutit. Hinnad on viimasel ajal tõusnud, samas on ka uusi üritajaid juurde tulnud, nii et kohapeal tasub pileti suhtes veidi ringi vaadata.


Saared, mida tasuks külastada:
• MAUI - Talumatult romantiline.  
• OAHU - Vastuoluline ja tulvil ööpäevaringset tegevust. 
• KAUAI - Kõige troopilisem ja lopsakam.  
• HAWAII (SUUR SAAR) - Orhideed, kohviistandused ja maailma tegusaim vulkaan
• MOLOKAI - Peidetud ja sõbralik.
• LANAI - Eksklusiivne luksus.
• NIIHAU - Keelatud saar.  


Hawaii saarestik asub nn. Polüneesia kolmnurga põhjatipus. Vaikse ookeani põhjaosas.
Saarestik on maailma isoleeritumaid asustatud kohti: Kalifornia on 3800, Tahhiiti 4000, Jaapan rohkem kui 6000 ja Hiina 7800 km kaugusel. Saarestik koosneb 137 saarest, saarekesest ja korallrahnust. Ainult 7 saart on asustatud.
Alates 1959. aastast on Hawaii USA 50. osariik.
Ameerika Ühendriikidele kuuluvad Hawaii saared (Hawai‘i või ka Kō Hawai‘i Pae ‘Āina) on saarestik Polüneesias, mis moodustab pika loode-kagusuunalise saarteaheliku. Kaheksa suuremat saart on Hawaii, Maui, O'ahu, Kauai, Molokai, Lanai, Niihau ja Kahoolawe. Saared on vulkaanilise tekkega, kagupoolsemad on nooremad. Mägine vulkaanmaastik kõrgub uinunud Mauna Kea tipus Hawaii saarel kuni 4205 meetrini merepinnast. Arvestades ka veealust osa, on Mauna Kea maailma kõrgeimaks mäetipuks – vulkaani kõrgus jalamilt tipuni on ligi 10 000 meetrit. Madalaim saare tippudest on kagurannikul asuv Kīlauea, kõrgus 1250 meetrit, mis on hetkel ainuke aktiivne vulkaan Hawaiil. Nimi Kīlauea tähendab rahutust. Viimase 100 aasta jooksul on Kīlauea pursanud keskmiselt üks kord iga 11 kuu kohta. Hawaii on ainus USA osariik, kus kasvatatakse kohvi.
Hawaii on nimeks ka suurimale saarele, kus asub tegutsev vulkaan Kilauea. Maui on suuruselt teine saar, kus asub maailma suurim magava vulkaani kraater Haleakala ja põnev kurviline tee Hana Road, mis teeb saarele ringi mööda rannikut. Vaheldusrikka looduse poolest ilusaim saar on Maui. Sealt leiab kauneid ookeanirandu luksushotellikompleksidega. Naiteks Wailea piirkond, kus sobib puhata neil, kes tahavad eemale aktiivselt keeva elu keskelt, soovovad nautida mugavust, luksust, kaunist loodust ja rahu. Läheduses asuvad mitmed golfiklubid. Aktiivsema elu keskused, ostukeskused ja rannad on Kaanapali ja Lahaina. Molokai ja Lanai, mis koos Mauiga moodustasid kunagi ühe saare. Nüüd on nad populaarsed sukeldumise ja golfimängimise kohad. Oahu, millel asub Honolulu ja Waikiki beach, mis eestlasele ilmselt tähistab kõige rohkem Hawaiid. Siin asub turismimagnet, Polüneesia kultuurikeskus. Kauai - populaarseim abiellumise paik Hawaiil. Olles Honolulus maandunud, tasub võtta päev-paar suurlinnaga tutvumiseks ja Waikiki beachil lennuväsimusest lahtisaamiseks, et olla valmis nautima kõike, mis ees seisab.
Kuulsat kirjanikku Mark Twaini lummas Hawaii loodus ja ta on öelnud: “Mitte ükski võõras maa maailmas pole mind rohkem lummanud kui see, mitte ühelegi teisele maale pole ma mõelnud nii pidevalt ja igatsevalt. Teised muljed on mul meelest läinud, aga see püsib. Teised muutuvad, see jääb ikka samaks. Lakkamatult tunnen tema palsamilõhnalisi tuuleiile, tema päikeselõõsas kuuma suvist merd. Ja lakkamatult kuulen tema murdlainete laksumist. Ja lakkamatult näen tema pärjatud kaljusid, tema sädelevaid koski. Tema rannikul tukkuvaid lehvikulisi palme. Tema kaugeid mäeharju, mis ujuvad nagu saared udupilvede kohal. Ja ma tunnen tema metsaüksindust. Ja kuulen ojade laulu, ja minu mälus elab lõhnadena lilleväli”.

 

Tagasi üles

India - Goa 

GOA - puhkus hingele


Goa on India päikesekuurort.
Tibatilluke osariik Lääne-Indias India ookeani kallastel, mis on maailmarändurite ja puhkuseotsijate huviorbiiti pääsenud tänu ideaalsele kliimale ja lumivalge liivaga randadele.

Selle Eestiga võrdse rahvaarvuga ja pindalalt rohkem kui 10 korda väiksema paradiisi avastasid 60-ndatel aastatel hipid. Lääne rahamaailma konformismi, Vietnami sõja õuduste ja jumal teab mille eest veel põgenedes otsisid nad ideaalset rahusadamat. Ja leidsid siit.

Goa on pehme sissejuhatus India meelierutavasse maailma. Läänelikum, kui kõik muud osariigid kokku, seda osaliselt tänu aastasadu on siin võimutsenud portugallastele, osaliselt muidugi miljonite turistide tõttu.
Samas on Goa ikkagi parandamatult Indialik – värviküllane, kirgas, religioosne, eksootiline, mõistatuslik ja – mis seal salata – ka räpane.

Goa on vaba ja vabameelne. See on kahtlemata legendaarsete hipiaegade pärand, mil narko- ja õnneuimas reivid kestsid varaste hommikutundideni. See on koht, kus viibides võib ootamatult leida tee tagasi iseenda juurde. Reis Goasse õpetab, kuidas end vähem tõsiselt võtta. Mida muud meie elu oravarattas tahta!
Õnn on hinge, vaimu ja keha seisund. Maailma mõõtkavas oleme just selle poolest väga vaesed.

Goa parimad küljed:

•Ideaalne kliima. Palavad päevad ja sumedad ööd. Merevesi vastupandamatult suppsoe.
•Pikad valged liivarannad, puhas ookeanivesi
•Lopsakas loodus, põnev loomariik. Heldimust tekitavad elevandid!
•Huvitav,vürtsikas köök, hea õlu ja must rumm - hinnad rahakotti paitavalt odavad!
•Mitmekülgne ja maagiline India kultuur, hinduismi huvitav põimumine katolitsismiga.
•Merereisid, süvavee kalapüük, delfiinivaatlus
•Erinev elulaad, erinevad väärtushinnangud, erinev maailm
•Maailma vanim terviseteadus ayurveda, mille eesmärgiks on organismi loomuliku harmoonia taastamine.
•Palju põnevat vaatamist: džungliretked, templid, vürtsifarmid
•Võimalus sõita ringreisidele mujale Indiasse
•Lahe, pingevaba olemine

Mõned miinused ka:

•India munitsipaalvõimude suutmatus koristamist korraldada toob kaasa meile harjumatu räpasuse
•Rand on pikk ja lauge, ookeanilained kohati tugevad. On päevi, mil ujumise asemel saab vaid lainetes hullata. See tuleks muidugi arvata pigem plusside hulka.

 

 

Tagasi üles

Mauritius

MAURITIUS

"Esmalt lõi Jumal Mauritiuse ja seejärel paradiisi" – Mark Twain


 

 

 

 

 

 

 

Mauritiuse territoorium on küll väiksem kui Saaremaal ja veidi suurem kui Hiiumaal, kuid teha on saareriigis palju. Kõik merega seotu on seal suur hitt, kusjuures enamus hotellides on hulk veespordiharrastusi (surf, snorgeldamine, veesuusatamine, vesijalgrattad, pisikesed purjelaevad, vahel ka sukeldumine jpm) hinna sees. Päev katamaraaniga merel või süvaveekalastus jätavad kustumatu mulje. Veealust maailma võib avastada veealuste skuutritega ning müstiline elamus on ookeani põhjas kõndimine. Tegevust leiab ka troopilisel sisemaal: matkamine, köite otsas rippudes kanjonite ületamine ja mägijõe sängi mööda allavoolu kõndimine-ujumine-pugemine pakuvad kustumatuid kogemusi. Paljude klientide lemmiktegevus Mauritiusel on aga puhkamine ja lõõgastumine. Mauritius on põhjusega populaarne abiellujatele ja mesinädalate veetjate hulgas, sobib ideaalselt nii üksikutele paaridele kui ka peredele, sest kõigis suuremates hotellides on lastehoiu võimalus.
Mauritiuse saare kuldsed rannad, ujumine türkiissinines vees, minna kaluri paadiga merele,  jalgsi looduses matkamine, värvikad turud on täis maitseid ja aroome ...

Kliima
Mauritiusel on  troopiline mussoonkliima. Kõige palavam aeg on jaanuarist aprillini.
Selles ajavahemikus võib esineda tugevaid tsükloneid, mil sajab mitu päeva ja tugev tormituul põhjustab palju purustusi. Mauritiuse “talv” kestab juulist septembrini, ning siis on keskmiseks temperatuuriks 24°C.

Keskmine päevane õhutemperatuur
Jaan   Veeb    Mär    Apr    Mai    Juun    Juul    Aug    Sept    Okt    Nov    Dets 

30°C   29°C  29°C  28°C  26°C   24°C   24°C  25°C   27°C  28°C  28°C  29°C

Keskmine merevee temperatuur
Jaan    Veeb    Mär    Apr    Mai    Juun    Juul    Aug    Sept    Okt    Nov    Dets
26°C    27°C   27°C  26°C  25°C  24°C   23°C  22°C  23°C   23°C  24°C   26°C

Huvitavaid paiku saarel

Chamareli värviline maa ehk Terres de Coloeurs de Chamarel on Mauritiuse saarel asuv hämmastav geoloogiline nähtus. Tegemist on lainja maastikuga, kus maa sees paiknevad kontrastsed värvikihid. Kohalikud kutsuvad seda ``Seitsme Värvi Maaks``.

Casela - Rivière Noire piirkonnas asuv looduspark.

Mustjõe kuristikud (Black River Gorges) on metsaga kaetud piirkond Mauritiuse loodeosas. Mustjõe kuristike rahvuspark on suurim looduskaitseala saarel.

Trou Aux Cerfs on uinunud vulkaani kraater, mis asub Curepipe`i linna lähedal ja kust avanevad hingematvalt kaunid panoraamvaated Mauritiuse saarele.

La Vanile Krokodillide Park asub Rivivere des Anguilles` lähedal.

Le Val Nature Park - Looduspark asub Cluny`s, Grand Port piirkonnas. Vaatamisväärsusteks on imeline loodus, kosed, tiigid, kalad, loomad ja linnud.

Pamplemousses’ kuninglik botaanikaaed - Port Louisi lähedal asuvas botaanikaaias on erinevad taimed, jahiloomad ja hiigelkilpkonnad, kes pärinevad šeišellidest.

Grand Bassin on looduslik järv, mis paikneb kustunud vulkaani kraatris.

Eureka, Kreooli muuseum.

Paradiisisaar Ile Aux Cerfs asub Pointe Maurice-st 20 km kaugusel. Saarel on imeilusad liivarannad kristallselge sinise veega ja kaunis loodus.

 

 

Tagasi üles

Kuuba

KUUBA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reis Kuubale on üks päikselisemaid elamusi, mida kogeda. See Kariibi mere pärl ühendab endas kauni looduse, kuuma kliima, ajaloo ilu, eredad värvid, südamlikud ilusad inimesed ja kaasahaarava muusika.
Kuuba on fantastiline ja ainulaadne paik – see on justkui nostalgiline mälestusmärk 20. sajandi ajaloolistele sündmustele ja hõrgule revolutsioonieelsele kultuurile. Aeg võib küll olla peatunud 1959. aasta revolutsiooni palavatel päevadel, kuid kolm asja on Kuubas maailmakuulsad ja üle ilma hinnatud ka täna: Havanna rumm, kuuba sigarid ja salsamuusika.

Pealinnas Havannas saab nautida võluvat koloniaalarhitektuuri oma maalilises lagunemises – hooned on säilinud pärast Fidel Castro juhitud revolutsiooni viimase 50 aasta jooksul peaaegu muutumatuna. Vanalinn Viejas on siiski tänaseks juba suures osas ka renoveeritud ning siin võib leida imepäraseid hooneid koguni 16.-17. sajandist. Kontrasti linna hääbuvale ilule pakuvad värvikad sõbralikud inimesed ja uskumatu autodevalik – korralikule kuubalasele on prestiiži küsimus ringi kihutada üleslöödud Ameerika 50.-60. aastate limusiinis. Siin kohtab võitmatut valikut poole sajandi vanuseid Chevrolet’sid, Cadillace, Dodge’e ja Forde.
Havannas puhates tasub kindlasti külastada siinseid jazzi- ja salsaklubsid ning osa saada elava muusika ehedusest. Kultuurihuvilistel on põnev väisata Rahvuslikku Kunstimuuseumi ja üles otsida ka Ernest Hemingway majamuuseum – pangem tähele, et too seikleja elutses Havanna külje all koguni 22 aastat!
 
Varadero on tõeline turismiparadiis. Siin leidub maailma üks kaunemaid valge liivaga randu, samuti on siia koondunud ilmselt ka Kuuba parimad hotellid pakkudes enamasti „kõik hinnas“-teenust. Varaderos lõõgastudes saad osa luksuslikust majutusest, gourmet-einetest, maa- ja veespordivõimalustest, professionaalsest teenindusest ja kuubalaste sõbralikust naeratusest igal sammul. Varaderot iseloomustab kariibi mõjutustega arhitektuur ja lopsakas troopiline loodus.
 
Kuubal tasub võtta ette eksursioone ning kasvõi omapäi rendiautol ringi kihutada. Suured maanteed on üldiselt head, kuid ettevaatlikus tuleb alati kasuks. Külastada saab tubaka- ja suhkruroo-istandusi, samuti teisi linnu – näiteks on Varaderost põnev sõita Trinidadi - linna, mis kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. See kena linnake Kuuba keskosas on tõeline koloniaalarhitektuuri pärl pakkudes elamusi nii kirikute, elamute kui ka ümbritseva looduse näol.
 
Kuuba ainulaadses kirevas maailmas koged uskumatuid värve, maitseid ja lõhnu igal sammul. Und siin päikesesaarel juba ei ei saa – salsarütmid hoiavad sind ärkvel hommikuni.
 
Saareriigi kliima on väga meeldiv, sest siin ei ole troopilistel laiuskraadidel tihti valitsevat õhuniiskust, palavust leevendab pidevalt puhuv merebriis. Aastaringne keskmine õhutemperatuur on +25°C ning veetemperatuur +26°C. 

 

 

 

 

Tagasi üles

Dominikaani vabariik

DOMINIKAANI VABARIIK

 

 

 

Dominikaani Vabariik hõlmab kaks kolmandikku Haiiti saarest, mis varem kandis nimetust Española. Riigi lähimaiks naabreiks on loodekaares Kuuba, läänes Jamaika ning idas Puerto Rico. Põhjast uhuvad saart Atlandi ookeani lained, itta jääb Mona väin ning lõunakaarde Kariibi meri.
 
Dominikaan on igikestva suve maa. Naljatamisi võiks öelda, et seal teisi tavapäraseid aastaaegu ei olegi. Puhkus Dominikaani Vabariigis tähendab suurepäraseid, kaunilt kujundatud  ja varjulise territooriumiga  hotelle, pikki lumivalgeid liivarandu ja jumalikku all inclusive-teenindust.
Dominikaani kõige populaarsem kuurort on Punta Cana, mis võimaldab rahulikku ja luksuslikku puhkust turistidele kõikjalt maailmast. Lausa seadusega on reglementeeritud hotellide rajamine sel moel, et need võimalikult vähe mõjutaksid ümbritsevat loodust - reeglina koosnevad hotellid kahe-kolmekorruselistest bangalodest, mis harmooniliselt loodusmaastikuga kokku sulanduvad.  Siin leiduvad kõiik võimalused tegeleda purjelauasõidu ja sukeldumisega.
 
Maa rahvuslik koloriit, merengue sütitavad rütmid, hea teenindus ja kütkestavad ekskursioonid muudavad teie puhkuse siinmail unustamatuks.
Dominikaan on eriliselt sobiv paik ka armunutele: siin veedavad vastabiellunud meelsasti mesinädalaid. Neile, kes alles plaanivad altari ette astumist, pakutakse koguni unustamatut ja romantilist pulmatseremooniat.

Dominikaani Vabariigis on suurepäraselt arenenud turismi infrastruktuur – siin asuvad kõige suurejoonelisemad võõrastemajad Kariibidel. Hotellid töötavad enamasti all inclusive-süsteemis pakkudes väga suurt valikut teenuseid. Teenindus on garanteeritult kõrgetasemeline, enamiku hotellide juurde kuulub rand ja väike park. Isegi tagasihoidlikumates neljatärnihotellides pakutakse teile vähemalt 12 rummipõhist  kokteili  ja jämedaid aromaatseid sigareid. Reeglina koosnevad hotellid kahe-kolmekorruselistest majakestest  palmide all. Lastega peredele võiks soovitada hotelli Fiesta Beach Resort & Spa 4* (Punta-Cana) – siin on miniklubi, lastebassein, mänguväljak ja minidisko. Suurepärane infrastruktuur on hotelli absoluutseks plussiks: spaa-keskus, avar haljendav territoorium, sportimisvõimaluste mitmekesisus. Noored tunnevad end mõnusalt hotellis Barcelo Bavaro Palace 5* (Punta Cana) – siin on kõik šiki rannakuurordi mugavused igikestvas peomeeleolus.
 
Kõige muu kogemisväärse kõrval ei tasu mööda lasta võimalust minna ekskursioonile Santa Domingosse, Dominikaani pealinna ja avastada  Los Trex Oxos 15-meetriseid koopaid, mis täidetud väävliallikate ja helesinise veega. Igatsete eredaid elamusi? Teie jaoks on Vavaro Runner – džiibisõit mööda istandusi ja kreooli lõuna kohalikus farmis.
 
Dominikaani kliima on subtroopiliselt niiske. Kuumust aitavad taluda pehmed merelised briisid ja passaadid. Aastaringne keskmine temperatuur rannikul on +25-27°C, detsembrist veebruarini võib kohati langeda kuni +22°C. Novembris-detsembris on võimalikud lühiajalised hoovihmad. Veetemperatuur on aastaringselt +26°C.

Tagasi üles

Mehhiko

 

MEHHIKO - mõistatuslik maiamaailm.
Viva Mexico!

Mehhiko
•Meeleolukas mariachi muusika
•Mõistatuslik maiamaailm
•Kiirgavsinine Kariibi meri
•Lumivalged puuderpehme liivaga rannad
•Kirkad puhtad värvid

Mehhiko reisidel on eesmärk pakkuda lühitutvust maiade maailmaga ja ühendada see puhkusega randadel, mida võib häbenemata nimetada maailma kauneimate hulka kuuluvaks. Mehhiko Kariibi mere rannikul on lihtsalt kõike. Ranna- ja mereelamustele sekundeerivad allmaasnorkeldamine ja -sukeldumine, looduskaitsealad ja põnevad teemapargid. Peale seda tunduvad piltpostkaardilikud palmisaared, kus peale oma hotelliterritooriumi ja ranna midagi ei ole, üsna mõttetutena.

Hüppevalmis kala kujuline (kui California poolsaar tähele panemata jätta) Mehhiko on reisisihtkohana hõlmamatult mitmekesine.

Kauged asjad on väikesed ja nii on raske mõista, et see riik on suurem kui Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa. Seetõttu tuleb loobuda ahnest plaanist kõik ühe korraga läbi teha ja ära näha.
Pakume esmatutvuseks võimalust külastada iidset maiade maad – Yucatani poolsaart, mis kalasabana eraldab Mehhiko lahe Kariibimerest.
Yucatan on üks olulisemaid maiade kultuuri keskusi. Siin on arvukalt maiade tempellinnu, mis on külastajatele avatud. Kui palju neid on aga ikka veel peidus tihe-lopsaka džunglitaimestiku all, on teadmata. Kummalisi ebaloomulikke künkaid vaadates tundub, et tasub vaid labidas maasse lüüa, kui jälle midagi põnevat välja koorub.

Vaatamisväärsuste krooniks on kuulsaim maiade templilinn Chichen Itza, mis 7. juulil valiti 7 uue maailmaime väärikasse nimekirja.
Yucatani looma- ja taimeriik on värvikirev ja paeluv. Poolsaare põhjaranniku märgala Rio Lagartos on suurim roosade ameerika flamingode pesitsusala Põhja-Ameerikas. Yucatanil ringi reisides on võimatu mitte märgata tuhandeid värvikirevaid liblikaid, maanteede kohal planeerivaid kullilisi, maiavaremetel peesitavaid iguaane.
Chicxulubi kraater - siit kõik kord algas
Suurejoonelise loodusega, Eestist 2 ja pool korda suurem Yucatan on tähelepanuväärne veel mitmes teiseski mõttes.
1980. aastatel hakkas levima teooria, et 65 miljonit aastat tagasi Maad tabanud ja dinosaurused hävitanud 10-kilomeetrise läbimõõduga hiidasteroid tabas just Yucatani põhjakallast. Uuringud on seda kinnitanud ja näitavad, et tabamuse epitsenter oli tänase Chicxulubi linna all. 200-kilomeetrise läbimõõduga kraater on märgatav ainult satelliidifotodel. Kokkupõrke tagajärjel värises maa, purskasid vulkaanid ja tekkis 500 m kõrgune hiidlaine. Maa mattus pimedusse ja 70% elust hävis. Seega võib Yucatani poolsaart pidada kohaks, kust sai alguse elu, nagu me seda tunneme.

Cenote'd - unikaalne allmaasukeldumine ja snorkeldamine
Katastroof oli Yucatanile omalaadse „positiivse“ mõjuga. Kokkupõrke purustusjõud mõrastas poolsaart katvat lubjakiviplatood sedavõrd, et vihmavesi enam pinnal ei püsinud. Yucatanil ei ole jõgesid ja järvi, siin on aga maakera pikim allmaajõgede süsteem. Seal, kus koopalagi on sisse langenud, moodustuvad karstilehtrid, mida maiad nimetasid cenote’deks. Maiade jaoks olid cenote’d pühad ohvripaigad ja samuti olulised puhta vee allikatena. Tänapäeval pakuvad cenote’d poolsaare külastajatele suurt huvi ja lõbu põnevate ujumis-, snorkeldamis- ja sukeldumiskohtadena.

Riviera Maya
Acapulco rahavoogude poolt hellitatud Mehhiko valitsus hakkas 60-ndate aastate lõpus otsima uut kohta, mida riigikassa lüpsilehma rolli saaks sobitada.
Arvutiprogramm valis potentsiaalse kuurordi jaoks kõige sobivamaks kohaks välja väikese madala ala inimtühjal Kariibi mere rannikul. Tegemist oli tõelise kolkaga, millel polnud isegi osariigi staatust. Algas kibekiire ehitustöö, tuhanded mangroovid tiriti välja ja vähem kui 10 aastaga sündis rahvusvahelise tasemega kuurort koos selle juurde kuuluva hädavajaliku infrastruktuuriga.
Cancun avati ametlikult 1974. aastal, samal aastal moodustati Quintana Roo osariik. Järgnevatel aastakümnetel on uute kuurortide rida tekkinud piki Kariibi mere rannikut Cancunist lõuna poole.

Riviera Mayaks nimetatakse 130 km pikkust rannajoont Cancunist Tulumini. See on ideaalilähedane puhkusekoht, mis pakub puhkajatele uskumatuid võimalusi.
Maiade Riviera tipphetked:
•Põnevad maialinnade varemed
•Kirjeldamatult kaunid rannad
•250 km pikkune Belize (ka Kesk-Ameerika) korallriff, mis on pikkuselt ja tähtsuselt 2. korallrahu maailmas
•Maailma pikim allmaajõgi
•Atraktiivsed ökopargid, mis kujutavad endast mitmekesiseid perepuhkekeskusi ja pakuvad mitmekesist tegevust
•Luksuslikud „kõik hinnas“ kuurordid
•Hea köök, põnev šopping, soodsad hinnad

Playa del Carmen
Playa del Carmen on Maiade Riviera kõige sümpaatsem ja populaarsem kuurort.
Väga lihtsa ja loogilise põhiplaaniga - merega paralleelselt jookseb kuulus 5. avenüü. See on jalakäijate tänav, tulvil restorane, kauplusi, baare ja butiike. Kogu elu kihab 5. avenüü ja mere vahel võ paar tänavat ülespoole. Avenüü ärkab varahommikul ja uinub hilistel öötundidel. Juba kella 7 paiku on avatud kohvikud ja restoraniterrassid, kust odava raha eest saab mõnusa hommikueine. Õhtul on rahvast palju. Baarid ja restoranid on täis einetajaid ja dringitajaid, nende vahel liiguvad sombreerodes mariachi-moosekandid, kes laudkondadele südantlõhestavaid meloodiaid pühendades oma leivaraha teenivad. Kauplused ja butiigid on lahti keskööni.
Tegevust pakub rand ja meri. Playa del Carmeni sadamast väljuvad tunni-ajalise intervalliga praamid Cozumeli saarele, mis on väga hinnatud snorkeldajate ja sukeldujate keskel. Lähedal on fantastilised ökopargid Xel-ha ja Xcaret. Korraldatakse ekskursioone maiade linnadesse, seiklustuure džunglisse ja cenote’desse.
Lihtne on võtta auto ja omapäi seiklema minna – ranniku kuurortide vahel on jumalikke eraldatud rannakesi.


Oivaline ost
Maiade Riviera on šoppaja unelm. Poed on üksteisele lähestikku, neid on palju ja valik on imeline. Quintana Roo on Mehhiko valitsuse otsuse kohaselt madalama maksutariifiga osariik ja seetõttu saab väärt kraami osta soodsa hinnaga. Võib leida kauni töötlusega juveele ja hea hinnaga parfüüme.
Parim ost on aga ikkagi kohalik moe- ja käsitöökaup. Kirevas ja rikkalikus valikus on lihtsalt imeilusaid puuvillasest ja linasest riidest pluuse, kostüüme, pükse ja seelikuid. Meie mõistes ei maksa nad palju. Ja siis veel tasub vaadata nahkkotte, pareosid, supelkostüüme, sombreerosid, põnevaid maiade maske ja palju-palju muud. Suurepärane ja praktiline matkamälestus on ehtne maiade võrkkiik. Neid on igas värvitoonis ja igas suuruses: loselemiseks ja istumiseks üksi või kaksi. Maiad magavad võrkkiikedes. Uudishimulikud turistid ostavad tihti kaasa nende voodisaladustest rääkivad hammock-suutrad.
Ärge vaid unustage, et liinilendudel ollakse ülekilode suhtes väga karmid ja odav sisseost võib hoopis kirveks osutuda!

Tagasi üles

Brasiilia

 

BRASIILIA - Taevalikult ilusa muusika maa.


 

 

 

 

 

 

 

Brasiilia on suuruselt 5. riik maailmas – aukartust äratav fakt. Aupaklikkust Brasiiliasse vähendab veidi tavabrasiillase nägemine - Brasiilia “rahvariieteks” on nimelt bikiinid. Pea alati rõõmsameelsed noored ja vanad, mehed ja naised kannavad varbavaheplätusid, turgudel käib nädalavahetuste õhtutel suur pidu ja pillerkaar. Üks Brasiilia iidsetest rikkustest oli kuld, aga kasvatati ja eksporditi ka kohvi, puuvilla ja suhkruroogu, vihmametsadest tuli meie maailma kautshuk. Oma nime sai Brasiilia aga hoopis ühe teise väärtusliku ekspordiartikli, punast värvi andva puidu pau-brasili järgi. Sellega kaubitsejaid hakati nimetama brasiillasteks ja hiljem hakkas sama nime kandma kogu riik. Ilus müüt - täna pole neist puudest kuulu järgi enam peaaegu ühtki järel. Brasiilia moodustab peaaegu 1/2 Lõuna-Ameerika pindalast. Põhjas, läänes ja lõunas piirneb ta kõigi Lõuna-Ameerika riikidega v.a. Tsiili ja Ekvador. Idas on Brasiilial ligi 3000 km Lõuna-Atlandi ookeani rannikut, sealhulgas maailmakuulsad rannad Ipanema ja Copagabana. Administratiivselt on Brasiilia jagunenud 26 osariigiks, mis omakorda jagunevad viieks regiooniks, kusjuures kontrastid ühe osariigi viies erinevas osas on niivõrd suured, et neid võib pidada koguni erinevateks riikideks. Pealinn Brasilia moodustab eraldi üksuse.
Loodustingimuste poolest jaguneb Brasiilia kaheks piirkonnaks: Põhja-Brasiilia, mis moodustab 45% Brasiilia pindalast ja koosneb suuremalt jaolt Amazonase vihmametsast, ning Kesk- ja Lõuna-Brasiilia kõrgplatoo. Kesk- ja Lõuna-Brasiilia kõrgplatoo ulatub 800 kuni 1100 m üle merepinna, maa kõrgeim tipp Bandeira on 2890 m. Mägismaad veestavad kärestikulised jõed, millest 4830 km pikkune Parana jõgi (Brasiilias pikkuselt kolmas Amazonase ja Orinoco järel) on Brasiilia ja Argentiina piirijõeks. Laskunud alla Iguassu jugadest, jõuab jõgi paika, kus kohtuvad kolme riigi Brasiilia, Paraguai ja Argentiina piirid.

Brasiilia elanike arv on ca 190 miljonit. Ligi 70% elanikkonnast on alla 30-aastased ja pool elanikkonnast on nooremad kui 20 !!! – seega on brasiillased väga noor rahvas. Elanikkonnast 54% moodustavad valged, 39% mulatid ja caboclo´d (indiaanlaste ja valge rassi segu), 5,9% mustad, 0,9% asiaadid ja 0,2% põlised indiaanlased. Riigikeeleks on portugali keel brasiilia omapäradega, mis on ühtne üle terve Brasiilia, erinevates piirkondades dialektid puuduvad. Brasiilia on ainus portugali keelt kõnelev maa Ameerika kontinendil. Kui aga võtta reisile kaasa eesti-portugali vestlussõnastik lootes selle abil näiteks poest süüa osta, siis olete petta saanud. Brasiiliapärane portugali keele hääldus erineb kirjapildist sedavõrd, et tunnete ennast ka targa sõnaraamatuga suht umbkeelsena.


Tavaturist teab Brasiiliat eelkõige just sambakarnevalide järgi. Igal aastal, tavaliselt veebruaris, kohtuvad Brasiilia kõikides suuremates linnades kohalikud sambakoolid ühisel sambakarnevalil. Võistlevad nii kostüümid, sambakava ja etteaste teema, kui sambatantsijate osavad sammud. Rio de Janeiros toimuvad juba mitmed eelkonkursid enne otsustavat sambakarnevali ning Rio sambadroomile jõuavad vaid parimad. Karnevalipäeval moodustavad sambakoolid Rio peatänavatele suure sambarongkäigu ning tantsides ja muusika mürtsudes liigutakse pealtvaatajate-kaasaelajate saatel sambadroomi poole. Sellel päeval valitseb Rio de Janeiros pehmelt öeldes hullumaja ning tasakaalukas põhjamaalane võib tunda end kui sõjatandrisse sattunu. Rio sambastaadionil toimub otsustav sambakava esitus ning sellele järgneb ühine suur show ja pidu, mis kestab hommikutundideni. Samba on rõõm ja iga-aastane karneval on rõõmupidu. Vaeste linnaosas mängivad lapsed veel nädalaid pärast karnevali kostüümide uhkete sulgedega, äärelinnades laiutavad ratastel platvormid, millel esineti ning turistid meenutavad heldimusega karnevali kõrghetki ja tusastena mitmekordseks kerkinud hindu. Nüüd, mil karneval on Brasiilias üks peamisi turismiobjekt, korraldatakse karnevali järjest 2-3 päeval ning peale suurt karnevalimöllu pakutakse turistidele nn “võitjate paraadi”, kus astuvad sambadroomil üles selle aasta karnevalivõitjad. Ka see nö. lõpupidu, nagu kõik brasiilia sambapeod, kestab hommikuni.
 
Amazonase vihmamets on maailma suurim troopiline vihmamets (6 miljonit km2) ja ta asub ühtekokku üheksas riigis. 60% maailma vihmametsast on Brasiilias. Bioloogiliselt on Amazonase vihmamets üks maailma rikkalikumaid ja eriliigilisemaid piirkondi, seal on esindatud ligi 20% maailma taimeliikidest ja linnumaailmast, 10% maailma imetajatest. Lõputu sortiment puid ja taimi varjab 1800 liiki linde ja 250 erinevat liiki imetajaid; iga puuliik peidab endas ligi 400 erinevat putukaliiki. Uskumatu, et keskmiselt 25 cm2 suurusel maalapil Amazonase vihmametsas võib leida 1,5 tuhat erinevat taime- ja loomaliiki ning vaid 30% neist on loodusteaduses tuntud. Palju on liike, mis esinevad ainult Amazonases; samas on osa neist kohe-kohe välja suremas. Soovite veel huvitavaid fakte vihmametsa kohta? Näiteks on 25% tänapäeva meditsiinis kasutatavate ravimite koostisosadest pärit Amazonase vihmametsadest; Amazonase vihmametsad toodavad 50% maailma hapnikuvarudest jne jne. Amazonase vihmametsaga kaetud madalikult voolab läbi maailma suurim (6577 km) ja veerikkaim jõgi - Amazonas, mis saab alguse Peruu Andidest, voolab 3600 km läbi Brasiilia ja suubub Atlandi ookeani. Amazonase sügavus ulatub 20 meetrist 200 meetrini, jõe laius on 3-14 km. Veetase on kõrge detsembrist juunini, seejärel on Amazonasel mõõnaperiood.
    
Amazonas koos oma tuhatkonna lisajõega moodustab maailma suurima Amazonase jõgikonna, kus elutseb 2000 liiki kalu, Caymani krokodillid ja gigantsed anakondad. Imetajatest elab Amazonases omapärane roosa järvedelfiin boto, kelle ajumaht on inimese omast suurem ja kes on väga intelligentne ning tundliku meelega. Ja muidugi leidub Amazonases rohkelt piraajasid - üks kõige hirmuäratavamaid mageveekalu! Omapärane loodusnähtus Amazonases on lisajõgede Rio Negro tumedate vete ja Rio Solimose heledate vete kohtumispaik, kust nad koos voolavad mitmeid miile kõrvuti omavahel segunemata. Jõe tume värvus meenutab kohvi või coca-colat. Sellise värvuse tekitavad mitmed eri sorti puude ja põõsaste lehed ning viljad, mis jõevees fermenteeruvad. Paljud brasiillased on veendunud selle happerikka taimede kokteili ravitoimes. Mis on kindel - see vesi hoiab eemale tüütuid sääski ja kimalasi.
    
Iguassu kosed kujutavad endast maailma aukartustäratavamaid loodusnähtusi. Hobuserauakujuline joastik koosneb 275-st erinevast kaskaadist, mis langevad basaltkaljudelt alla kuristikku, tekitades suuri veepiiskade pilvi ja hingematvalt kauneid vikerkaari. Hirmuäratavat veemürinat on kuulda kilomeetrite kaugusele. Vahetult enne jugasid on Iguassu jõgi 3 km laiune, 60-70 m kõrguselt eendilt langeb igas sekundis alla mitu tuhat kuupmeetrit vett. Koskede pikkus nii Argentiina kui Brasiilia poolel on 4 km, kusjuures 25% jugadest langeb Brasiilia poolel ja 75% Argentiinas. Samas avaneb Brasiilia poolelt koskede ketile kaunim vaade. Iguassu veejugade suuremad kosed on ca 20 m kõrgemad ja poole laiemad kui Niagara kosk Kanadas. Iguassu kosed muudab veelgi kaunimaks lopsakas loodus, mida koskedest piserduv vihm ka kõige kuivemal aastaajal niisutab: metsad on täis bambuseid, palmipuid ja hiiglaslikke sõnajalgu, siin-seal paistavad metsikud orhideed ja begooniad. Läbi metsa kostab papagoide hõikeid. Iguassu piirkonnas on esindatud ligi 2000 taimeliiki, 400 linnuliiki ja lugematul arvul putukaid. Juba 20.sajandi alguses rajasid kohalikud Brasiilias ja Argentiinas koskede piirkonda rahvuspargid, et kaitsta rikkalikku troopilist ja subtroopilist loodust – seda läheme meiegi uudistama.
    
Maailma kuulsaimate randade – Ipanema ja Copacabana – ajalugu pole aga üllatuseks kuigi vana. 1923 a ehitati maalilisele, kuid täiesti tundmatule Lõuna-Brasiilia rannajoonelele suur hotell Copacabana Palace. See oli tolleaegse Lõuna-Brasiilia ainus luksushotell, kus 30ndate aastate maailmakuulsused kohe suvitamas hakkasid käima, ning selle hotelli järgi nimetati kogu rannajoon Copacabanaks. Ipanema omakorda tähendab tõlkes “ohtlik vesi”, mis viitab Lõuna-Atlandi ookeani tormilisele loomusele.
    
Kuid mitte ainult kaunis rannajoon ja ookean ei ole selle piirkonna ainsad müügiartiklid. Copacabana juveeliärid on üle maailma kuulsad, Ipanemas asuvad aga Ladina-Ameerika parimad moerõivaste ärid. Sambakarneval Rio de Janeiros on maailmasündmus, mida kajastavad kõik enesest lugupidavad uudistekanalid. Ja muidugi ei tohi ära unustada üht muusikut, kes kord rannakohvikus istudes imekaunist tüdrukut mööda Ipanemat jalutamas silmas. Peale mitut romantilist koosveedetud nädalat Rio de Janeiros sündis sellel muusikul kaunis meloodia – The girl from Ipanema – mida tänapäeval iga jazzmuusika austaja oskab peast ümiseda.
    

Kliima
Brasiilia asub subtroopikas. Kui Brasiilias lokkab suvi, on meil talv ja vastupidi. Juuni, juuli ja august on Brasiilias talvekuud, temperatuur langeb vahemikku 13 - 18°C. Lumesadu esineb üliharva, kuid seda on siiski mägismaal sajandi jooksul mõned korrad ette tulnud. Suveperioodil - detsember, jaanuar, veebruar, märts - on temperatuur vahemikus 26 - 39°C. Vihma võib Brasiilias sadada aastaringselt, iseloomulikud on troopilised tugevad ent lühiajalised vihmahood. Rannikualadel on valitsev soe troopiline kliima.
Amazonase madalikul on aastaringselt väga niiske ja palav. Amazonase aladel on kliima meile tavapärase “kevad, suvi, sügis, talv” asemel jagunenud veetaseme järgi vee madal- ja kõrgperioodiks. Sealne loodus ja kohalikud külainimesed sätivad oma elu just lähtuvalt jõe veetasemest. Novembris hakkab jõevesi tõusma saavutades vete kõrgperioodi märtsiks. Märtsist juunini on Amazonase jõetase kõige kõrgem, seejärel hakkab veetase alanema ning oktoobriks saavutab jõgi madalaima taseme.
http://www.inmet.gov.br/

Viisa
Eesti kodanik vajab Brasiiliasse sõitmiseks viisat. Brasiilia saatkond asub Helsingis.

Vaktsineerimine
Brasiiliasse reisijatele soovitame rangelt end vaktsineerida järgmiste haiguste vastu: kollapalavik, malaaria, A ja B hepatiit, kõhutüüfus.
www.vaktsiin.ee. Kõikidele vaktsineerimisel käijatele väljastatakse kollane vaktsineerimispass, mida võidakse Brasiilia piiril küsida. Lisainformatsiooni vaktsineerimise kohta saate infoportaalist www.vaktsiin.ee, seal on muuhulgas ära toodud ka meditsiiniasutused, kus vaktsineerimist tehakse.

Vaadake ka infot Villad Brasiilias SIIT

 

Tagasi üles

Vietnam

Vietnam - Teistmoodi Aasia ootab avastamist! - Idamaade paradiis


Miks minna Vietnami
* Vietnam on suurele osale reisihuvilistest veel avastamata ning pakub palju põnevat, mida teistes selle piirkonna maades ei näe.
* Saigon on tõeline metropol, millel on kirev ajalugu. Oma jälje on jätnud nii Prantsuse koloniaalvalitsus kui USA sõjaline tegevus. Budistlikud templid, moodsad kõrghooned, rikšad ja jalgrattad, naeratavad ja lahked kohalikud sulavad kokku tõeliselt värvikaks Aasia suurlinnaks.
* Phan Thiet on Vietnami üks suuremaid kuurortlinnu, mille ehteks on heleda liivaga pikk rannajoon, mida uhuvad Vaikse ookeani soojad lained.
* Vietnami loodus on tõeliset vaheldusrikas. Tänu troopiliselt niiskele kliimale on siinne taimestik ülilopsakas ning see annab mägedele ja orgudele tõeliselt eksootilise ilme. Mekongi jõgi on aga kohalik elu allikas. Tema veed annavad elu tuhandetele riisipõldudele.
* Vietnami hinnatase on suhteliselt taskukohane. Hinnad on eestlase jaoks soodsad ning vähese rahaga saab soetada eksootilisi suveniire, riideid, keraamikat, maitseaineid ja palju muud.
* Reisi jooksul saate tuttvaks väga mitmepalgelise maaga. Rahvusvaheliseks metropoliks kujunenud Saigonist siirdume rannaparadiisi Phan Thieti. Ekskursioonidel saate imetleda Vietnami imelist loodust ja tutvuda riigi põneva ajalooga.

Plussid ja miinused
Plussid
+ Põnev maa avastamiseks ka juba paljunäinud reisijale
+ Puhkus on väga vaheldusrikas
+ Sõbralikud kohalikud
+ Soodne hinnatase
+ Eksootiline ja maitsev Vietnami köök

Miinused
- Väga elav liiklus ja pealetükkivad kaubitsejad Saigonis
- Vaikne ööelu Phan Thietis
- Mui Ne rand on sageli tuuline

Ho Chi Minh - Idamaade paradiis
Millises Euroopa osas me õigupoolest oleme? Ookerkollane raekoda ja tema keerulise ornamendiga kellatorn näeb välja nagu Hotel de ville Provence`is. Katuseni ulatuvate sammastega villat on juba Londonis nähtud ja Hotel Majesticut Prantsuse Rivieras. Ning Notre-Dame`i katedraal oma telliskivipunasega sobib Normandiasse. Tegelikult asuvad kõik neli hoonet Kagu Aasias, täpsemini Saigonis, mille ametlik nimetus aastast 1975 on Ho Chi Minh, kuid mida selle elanikud endiselt Saigoniks kutsuvad.

Kuigi mõned kõrghoonete hiiglased ja Viet Congi kangelaste mälestusmärgid ei sobi kuigi hästi linnapilti, võib end Vietnami suuruselt teise linna keskuses tunda nagu Prantsuse koloniaallinnas sada aastat tagasi.  Ametiasutused ja kirikud, Ooperimaja ja suuremad hotellid on ehitanud Pariisi arhitektid.  Ja tänagi sarnanevad Idamaade Pariisi bulvarid Seine`i kaldal kahisevate avarate alleedega.  Suur osa elust keeb siin eukalüptide ja tamarindide õhuliste roheliste sirmide all. Tuhanded kokkupandavad toolid kutsuvad bulvaritele istuma.

Khmeeri keeles tähendab Saigon kapokimetsa. Hiiglasuured kapokipuud ääristasid kord Saigoni jõge, mille kallastele on nüüd kinnitatud paatmajad ja restoranlaevad. Khmeerid olid 1000 aastat tagasi esimesed asunikud praegusel metropoli territooriumil. 17. sajandi lõpul tulid Hue maakonnast siia ka vietnamlased. Koos Hiina põgenikega segunesid siis kõik koos saigonlasteks - graatsiliseks, elujõuga täidetud inimesteks.
19. sajandi algul võeti Saigonis enamasti sõbralikult vastu kristlikke misjonäre Prantsusmaalt, aimamata, et vagadele vendadele järgneb 1859. aastal kaheksa lahingulaeva Prantsuse sõduritega. Lühikese ajaga vallutasid võõrad Vietnami lõunaosa ja kuulutasid Saigoni Prantsuse koloonia Cochinchina pealinnaks. Ühelt poolt hakkasid koloniaalisandad maad ekspluateerima, teiselt poolt tegid nad aga tänuväärset tööd, eriti Saigonis, kus nad soist pinnast kanalite abil kuivendasid ja kehva linnapilti Pariisi laadis rikastasid. Pärast Teist maailmasõda pidasid algul prantslased, siis ameeriklased verist sõda, et Lõuna-Vietnami ühinemist kommunistliku Põhja-Vietnamiga takistada.  Võitis siiski Põhi. Pärast 1976. aastat on maa riigiõiguslikult jälle üks.
Pealinna Hanoist sõitsid kohale terved pataljonid kommunistliku partei funktsionääre, et läänelikult dekadentlikuks peetud Saigoni elanikke õigetele kommunismiradadele juhtida ja ümber kasvatada.
Igal juhul ei leidnud Saigoni jõe kaldal asuvas linnas rahvasotsialistlik ühetoonilisus laia kõlapinda: kodanikud hoidsid alal oma kosmopoliitilise vaimu, oma meelelaadi ja kalduvuse muretusele.  Ammu on Saigonist saanud Vietnami ``õitsev linn``, suurima majanduskasvuga linn, tähtsaim sadam ja rekordilise turistide juurdekasvuga linn.
Turistide lemmikpaik on Rexi hotelli katuseterrass bambuskeppidest puuridega, mis on täis sädistavaid linde, ja rippuvate bonsaiokste valguskettidega. Siin antakse lahkelt soovitusi selle kohta, mida peale koloniaalarhitektuuri veel vaadata tasub. Vaatamisväärsuste hulka kuuluvad süngelt kaunis Glac Lami tempel seitsmeastmelise torniga, tänavakohvikutest ääristatud Don Khoi jalakäijate bulvar ja sõjamuuseum oma vapustavate fotodokumentidega.
Hiina kvartal Cholon on linn linnas. 300 aastat on siin elanud eelkõige kaupmehed, kes kauplevad enamvähem kõigega, mis raha sisse toob. Nii oli see kvartal pikka aega (kuri)kuulus oma oopiumiurgaste tõttu, olles samal ajal ka bordelliotsijate magnet. Nende ``tööstusharudega`` ei saa kommunismiaegadel enam raha teenida, küll aga odava juukselõikusega tänavajuukslas, laululindudega, amulettidega ja mehejõu ravimitega. Lisaks sellele pakub Cholon tosinkond salapärast tao pühamut, millest tuntuim on ilmselt suursugune Taevaliku Naise tempel oma loendamatute värviliste savifiguuride ja ohverdamispaikadega, kus põletatakse paberraha surnud sugulaste jaoks.
Linnastressi peletamiseks on Ho Chi Minhi ümbrusel pakkuda palju vaheldusrikast: lõuna poole jääb Vung Tau supluskoht Lõuna-Hiina mere ääres, põhjas on suur Cat Tieni rahvuspark.

Huvitavad paigad
Ha Longi laht (Tonkin/Ha Long, Vietnam) - Legend räägib, et Ha Longi lahe ( tõlkes ``ründava draakoni laht``) arvukad saared ja saarekesed on tekitanud draakonid, kes tulid appi kaitsma Vietnami vaenlaste armeede eest. Geoloogidel on varuks teistsugune seletus: kunagi olid siin lubjakivimäed, kus voolanud jõed ja sisse varisenud koopad kujundasid iseloomuliku karstimaastiku, mille viimaks ujutas üle meri. Jätkuv erosioon muutis saared sinisest veest välja ulatuvateks hiiglaslikeks ja fantaasiarikasteks kujudeks, mille hulgast leiame 12 meetri kõrgusi kanu, 9-meetrise kükitava konna, suure viirukipanni ja isegi Egiptuse püramiidi. Külluses leidub koopaid, grotte ja võlvkaari; paljud koopad on kaunistatud uhkete stalagmiitide ja stalaktiididega. Teadaolevalt kasvab siin vähemalt 170 liiki koralle.   Siinses taimeriigis on palju liike, mis ei kasva kusagil mujal maailmas, näiteks halongi lehvikpalm, mis avastati alles 1990. aastate lõpul. Lahe edelaosas Cat Ba saare lubjakivimetsades elab üks maailma enimohustatud primaate, kohalik languri alamliik. Looduskaitsjate jõupingutustest hoolimata on langurid salaküttimise tõttu suures ohus.

Hai Vani kuru (Quang Nam, Vietnam) - Hai Van on Vietnami Kõrgeim ja pikim mäekuru. Kurus, mis on Thuan Hoa ja Quang Nami provintsi piiril ning eraldab riigi põhja- ja lõunaosi nii geograafiliselt kui ka klimaatiliselt, lookleb 20 kilomeetri ulatuses ka põhjast lõunasse viiv tähtsaim riiklik maantee. Siin merre kaduva Thurong Soni mäestiku viimased ahelikud ei lase siiski põhjast puhuvaid külmi tuuli kaugemale lõunasse edasi.  Hai Van tähendab tõlkes ``tuul ja pilved``, mis on täiesti asjakohane, kui arvestada, et tavaliselt  on kuru mähkunud pilvedesse, mis 19. sajandi alguse luuletaja Cao Ba Quati sõnul näivad ``voolavat taevast`` ja mida tuul tõukab ``nagu galopeerivaid hobuseid``. Selge ilmaga võib taamal näha Son Tra poolsaart, Da Nangi linna ja lõputuna tunduvat valget mereranda. Kunagise kindlustuse varemed tähistavad kuru kõrgeimat kohta, Quang Nami provintsi viivat sissepääsu on aga kirjeldatud sõnadega ``kõige aukartustäratavam oru sissepääs maailmas``.   Kuru põhjaosa lähistel moodustub seal voolavatest jõgedest kristallselge türkiissinine veega Lang Co Laguun. Looma- ja linnuriigis leidub mitmeid piiratud levikuga linde, nagu näiteks annami künkakana ja annami faasan.

Son Tra poolsaar ( Da Nang, Vietnam) - Paljude arvates meenutab Son Tra poolsaar kuju poolest kilpkonna, tesite meelest sarnaneb see seenega, mille kübara moodustab Son Tra, varre aga valged liivarannad. Son Trad ehk Ahvimäge peavad kohalikud elanikud jumala eriliseks kingituseks, selle endine nimi on Tien Sa ja legendi kohaselt olevat haldjad käinud siin Malelaumäel end malemänguga lõbustamas.   Poolsaar sündis, kui uhtliivast tekkinud maasäär ühendas maismaaga kolm saart - Nghe, Mo Dieu ja Co Ngua - ja moodustas loodusliku barjääri mis tänapäeval kaitseb Da Nangi mere poolt lähenevate tormide ja tsüklonite eest. Son Tra poolsaarel on looduskaitseala, kus leidub vähemalt 30 ruutkilomeetrit sõjast puutumatuna säilinud looduslikku metsa, mida asustavad haruldased ahvid, nagu näiteks hertsoglangur ja üks makaak, kes olevat vahelüli reesusmakaagi ja krabidest toituva Macaca fuscicularis`e vahel. Rannal käivad munemas ridlid ehk merikilpkonnad. Kaunid korallid ja selge ning soe subtroopiline vesi, mis pole üle 10 meetri sügav ja jääb rannast kõigest poolteist kilomeetri kaugusele, meelitavad ligi Da Nangist siia sõitvaid sukeldujaid.

Mekongi delta (Vietnam/Kambodža) - Üks maailma suuri jõgesid Mekong saab alguse Tiibeti kirdeosas, voolab mägedesse uuristatud kuristikke mööda lõunasse, ületab seejärel Indo-Hiina tasandiku ja jaguneb siis üheksaks suuremaks harujõeks, mis moodustavad Vietnami lõunatipus suure Mekongi delta. Pikkuselt maailma kaheteistkümnes jõgi Mekong tõuseb kolmandale kohale, kui võrrelda jõgede ümbruse looduse mitmekesisust, kusjuures eriti palju liike on deltas. Hiigelsuurt deltat, mis ulatub Phnom Penhini Kambodžas, iseloomustasid varem korrapäraselt üleujutatavad rohumaad ja metsad ning sood ja mangroovid. Need looduslikud kasvukohad on peaaegu täielikult hävinud, põhjuseks Vietnami sõja ajal kasutatud keemiarelvad ja sinna rajatud põllud. Siin elab viis delfiiniliiki, kaasa arvatud irravadi delfiin. Ohuks elusloodusele on intensiivne põlluharimine, saastatus ning olemasolevad ja kavandatavad tammid.

Phong Nha-Ke Bangi Rahvuspark (Phong Nha, Vietnam) - Phong Nha-Ke Bangi rahvuspargis on kaitse alla võetud üks maailma tähtsamaid karstimaastikke. Jäänukid troopilisest metsast, mis omal ajal kattis kogu Indohiina, klammerduvad siin järskudele mäenõlvadele, olles ühtlasi sobivaks elupaigaks mitmele üliharuldasele imetajale. Tippude, platoode, mäeahelike ja orgude virvarri all lookleb aga lubjakivis 70 kilomeetrit koopaid. Rahvuspargis elab kümme liiki ja alamliiki primaate, nende hulgas ka just siinsele maastikule ainuomane erksavärviline, aga väljasuremisohus hertsoglangur ja selle lähedane sugulane hatinhi langur. Siin on ka hiljuti avastatud metsveise Pseudoryx nghetinhensis`e peamine pelgupaik; see kummaline imetaja meenutab väikest hirve, aga on siiski lähemalt sugulane veisega. Rahvuspargis elab ka hävimisohus linde: vilbas Stachyris herberti avastati Laoses 1920. aastatel, aga seda ei nähtud enam tervelt 70 aastat, kuni lind avastati taas Phong Nha-ke Bangi rahvuspargis. Seaduse kaitsest hoolimata kannatab Phong Nha-Ke Bangi loodus tugevasti metsalangetamise ja salaküttimise tõttu. Tiigrid, aasia elevandid ja metsveised on peaaegu välja surnud.

Marmormäed (Annam/ Da Nang, Vietnam) - Umbes 12 kilomeetri kaugusel Da Nangi linnast kõrguvad tasase madaliku kohal viis lubjakivikaljut. Neid kutsutakse Marmormägedeks (Ngu Hanh Son) või siis Viie Elemendi mägedeks, kusjuures ka igal rahnul on oma nimi: Thuy Son (vesi), Moc Son (puu), Kim Son (metall), Tho Son (maa) ja Hoa Son (tuli). Kõrgeimal neist, Thuy Sonil, viib kaljusse raiutud trepp Tham Thai pagoodi ja Huyen Khongi koopasse. Koopasse on rajatud pühamuid ja püstitatud kohalikust rohelisest või valgest marmorist vahimeeste ja Buddha kujusid. Stalaktiidid, millest kaks öeldakse sarnanevat rindadega, leiavad kajastamist kohalikes legendides. Koopas olevat käinud ka keiser Tu Doc, kes puudutanud üht stalaktiitidest, mis sellest saadik enam ei tilgu ega kasva. Samuti räägitakse, et feodaalidest isandad olevat kunagi hoidnud siin kohaliku kloostri munkade hoole all oma kulda ja kalliskive. Tänapäeval tegutsevad siin giididena lapsed.

Hea teada.
Turvalisus
Vietnamis liikumine on suhteliselt turvaline. Rändkaupmehed võival olla pealetükkivad. Eriti väikestes kohtades võib olla suurt kasvu valge turist hoopis kohalikele vaatamisväärsuse eest ning vahel ei peeta paljuks ka “vaatamisväärsust” oma käega näpistada, et veenduda tema ehtsuses. Tavaline hüüdlause on sel puhul “lien chau” ehk “suur nina”. Samuti on lapsed väga huvitatud pliiatsitest, maiustustest ja muudest kingitustest.


Vahemaad Phan Thietist
Saigon - 200km
Dalat - 47 km
Nha Trang - 250 km
Hanoi - 1548 km

Takso ja ühistransport
Taksoga liiklemine on odav ja neid on väga palju erinevas hinnas ja kvaliteedis. Paljude taksojuhtide inglise keelest on väga raske aru saada. Soodne liikumisviis on velorikshaga (cykclo). Mõlemal juhul tuleb hind kohe kokku leppida. Phan Thietis on vahemaad suhteliselt lühikesed ning kohast teise pääseb hõlpsasti ka jalgsi.

Autorent
Autorent on suhteliselt kallis, sest Vietnamis rendivad firmad autosid enamasti koos juhiga. Lepitakse kokku ka kindel marsruut ning sõiduaeg. Hind üheks päevaks algab umbes 180 USD.
Ööelu
Saigonis leidub baare ja diskoteeke igale maitsele.  Väga populaarsed on karaokebaarid ning rahvusliku muusikaga ajaveetmiskohad. Populaarsed on ka öökruiisid Saigoni jõel.  Phan Thietis on ööelu suhteliselt vaikne, kuid ob hubaseid baare ja restorane ning mitmeid karaokebaare.  Mui Ne rannas on mõnusaid õhtuveetmispaiku ja restorane.
Köök
Vietnami köök on tüüpiline Kagu Aasiale. Tihti ei saa aru, millest toit üldse valmistatud on. Molluskisupid, teosalatid ja konnafritüür on täiesti tavaline asi. Samuti oskavad vietnamlased ideaalselt söögiks valmistada näiteks kobrasid. Konservatiivse maitsega inimesele leidub nii Saigonis kui Phan Thietis  Euroopa, Hiina, India, Prantsuse, Itaalia jt maade köökidega söögikohti. Rahvuslikest jookidest tasuks proovimist kohalik riisiõlu, mis on maitsev ja taskukohane ning riisiviin. Vietnamis on levinud ka riisiviinakokteilid maoverega või maoviin. Sellisel juhul on madu pandud pudelisse ning tehtud temast kange tõmmis, mis on sarnane meie ürdiviinadega. Enne serveerimist aga madu pudelist välja ei võeta.
Kombestikust
Vietnamis ei ole vastasugupoole kätlemine tervitamisel kohane. Samuti ei või vastassugupoolel käest kinni hoida. Naine võib käest kinni hoida naisel ning mees mehel ümber õlgade.
Pea on organismi kõige tähtsam koht. Seega ei tohi näiteks lastel pead silitada. Istudes  ei tohiks  jalatald osutada teise inimese suunas. Näpuga näitamist ja kutsumist ei peeta kombekaks.
Vietnam on alles noor turismisihtkoht. Seega võib teenindus olla vahel ignorantne ja “sovjetlik”.

EKSKURSIOONID VIETNAMIS

Pakume teile valiku ekskursioone. 15 osavõtja korral toimuvad ekskursioonid eesti keeles. Juhul, kui osavõtjaid on vähem, toimuvad ekskursioonid võõrkeelsena (inglise, soome või saksa k). Ekskursioonidele registreerumine on siduv. Ekskursioone saab tellida ja nende eest maksta ainult kohapeal infotunnis eurodes. Lastele vanuses 4-14 a on hinnaalandus kuni 50%.
NB! Ekskursioonide hinnad ning programm on esialgsed ning võivad reiside toimumise ajaks muutuda.

Ekskursioonid Saigonis
Linnaekskursioon (pool päeva)
Turvume miljonilinna mineviku ja tänapäevaga. Külastame Saigoni tähtsamaid vaatamisväärsusi: muuhulgas endist presidendipaleed, Saigoni üht vanemat pagoodi ja käsitöökoda. Külastame ka elavat turuplatsi, kus kaubeldakse kõigega alates lilledest ja puuviljadest kuni rõivaste ja kingadeni.
Hind: 15 eur

Cu Chin tunnelid (terve päev, lõunasöök hinnas)
Külastame Cu Chin piirkonda, kus asub Vietkongi – sisside üle 250 km pikkune tunnelivõrgustik. Tunnelid ehitati 25 aasta jooksul ning Vietnami sõja ajal elas selles maaaluses „linnakeses“ isegi kuni 14000 sõdurit. Seal on kõik eluks vajalik, isegi haiglad, köögid jne. Kohati paiknevad tunnelid üle 10 meetri sügavusel. Päeva jooksul tutvume ka riisipaberi valmistamise saladustega ning naudime lõunasööki Saigoni jõe kaldal.
Hind: 30 eur

Mekongi delta (terve päev, lõunasöök hinnas)
Sõidame Saigonist lõunasse, Mekongi deltasse, mis on Vietnami üks kaunimaid troopilise loodusega paiku. Võtame ette paadiretke Mekongi jõel ja kanalitel, teeme peatusi saartel asuvates kodudes ja maitseme kohalikke puuvilju ning jooke. Kuulame kohalikke muusikuid. Saame lähemalt tuttavaks Lõuna-Vietnami imelise loodusega. Jalutame puuviljaaias.
Hind: 35 eur

Ekskursioonid Phan Thietis
Linnaekskursioon (pool päeva) Ekskursioonil külastame Phan Thieti vaatamisväärsusi velo-rikšadega linna elavas liikluses seigeldes. Jalutame kalasadamas, külastame Ho Chi Minhi muuseumi ja turgu. Vaba aeg sisseostudeks.
Hind: 25 eur

Külaretk (pool päeva)
Külastame kalakastmetehast, sõidame kalapaatidel mööda elava liiklusega jõege krevetifarmi ning matkame kaunitel loodusradadel. Turvume kohalike kodudega ning näeme muud põnevat kohalike külaelanike elust-olust.
Hind: 25 eur

Dalat ( 2 päeva)
Dalati kutsutakse igavese kevade elupaigaks - tänu imekaunile mägisele maastikule ja stabiilsele kliimale. Dalat on Prantsuse stiilis ehitatud puhas ja lillerohke linnake 1500 meetri kõrgusel mägedes. Teel näeme džunglit, ananassi- ja riisipõlde, juur- ja köögiviljakasvatust, väikseid korrektseid eramaju, sõidame läbi väikeste külade. Külastame lilleaeda, kus kasvatatakse orhideesid, näeme lati rahvusgrupi muusikalist etendust, käime “Hullu naise” majas. Teisel päeval külastame üht uuemat pagoodi ning vaatame mägijõe koske. Sõidame mägiraudteega ning külastame zenbudha kloostrit.
NB! Kaasa pass ning soojad riided!
Hind sisaldab ööbimist Dalatis, 2 lõunasööki ja 1 hommikusöögi.
Hind: 115 eur

Tagasi üles

 

Küsi lisa: asap@asaptravel.ee